- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Медики закликають людей вакцинуватися проти дифтерії

Posted By Модератор On 01.11.2019 @ 13:50 In Застереження,Здоров`я | No Comments

Під головуванням міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької відбулася селекторна нарада із начальниками та відповідальними особами структурних підрозділів з медичних питань обласних державних адміністрацій та міста Києва щодо ситуації із захворюваністю на дифтерію.

Івано-Франківщину представляли в. о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ірина Кобельська, головний спеціаліст ДОЗ з організації педіатричної допомоги Лариса Підвербецька та експерт ДОЗ з епідеміології Євгенія Чурпіта.

Як повідомлялося під час наради, цього року в Україні зафіксовано 20 випадків дифтерії, з них – 18 у жовтні. 5 хворих із діагнозом «дифтерія» зареєстровано у Закарпатській області, 2 випадки – у Києві та 1 – у Тернопільській області. Ще 10 осіб у Закарпатській області є носіями інфекції.

В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 59% дітей віком до 1 року, дорослих – 52,3%. МОЗ України наголошує, що в усіх областях є безоплатні та якісні вакцини для щеплень.

Дітям до 6-річного віку роблять щеплення цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правця АКДП. Дітям віком 6 років – АДП (анатоксин дифтерійно-правцевий).

На 1 жовтня 2019 р. в Україні є 1,8 млн. доз вакцини АКДП, 141 тис. доз АДП (не містить кашлюкового компонента) та 4,9 млн. доз АДП-М. Цього достатньо, щоб забезпечити вакцинами всіх громадян, які потребують планового щеплення.

Захворювання на дифтерію може мати такі прояви: біль у горлі; підвищена температура, лихоманка, набряк слизової оболонки ротоглотки; наліт на мигдалинах сірого кольору; охриплість голосу; набряк шиї; збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

Щодо ускладнень, то пережита хвороба може призвести до блокування дихальних шляхів, міокардиту (пошкодження серцевого м’яза), ураження нервової системи (параліч дихальних м’язів), інфекційно-токсичного шоку, нефрозонефриту.

Дифтерія – це не та хвороба, яку можна перенести «на ногах». Якщо ви помітили ознаки, то не легковажте, начебто, це звичайна застуда. Також не варто лікуватися вдома. Обов’язково зверніться до лікаря. Чим раніше встановлений діагноз, тим вищі шанси на одужання.

Як поінформувала директор КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Емілія Сем`янів, у районі є вакцини у достатній кількості. Звертайтесь до свого сімейного лікаря.

Наш кор.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/11/medyky-zaklykayut-lyudej-vaktsynuvatysya-proty-dyfteriji/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.