Газета по-надвірнянськи
 

Мистецьке покликання Ярослава Лозинського

8 листопада 2019, 12:40 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 1,082 переглядів

У Верхньомайданській бібліотеці-філії разом із осередком товариства «Просвіта» (голова Ярослав Свідрак) у рамках проекту «Гордість села» проведено мистецьку імпрезу «Майстер кольорового дивосвіту», присвячену Ярославові Лозинському (на світлині в центрі). Ведучі Галина Токарук та Галина Костюк представили талановитого односельчанина, чудову людину. Ярослав Лозинський народився 20 липня 1963 року. У 1978-ому закінчив місцеву восьмирічку, а згодом у смт. Івано-Франкове Яворівського району Львівської області – ПТУ № 14; далі продовжив навчання в Івано-Франківському педагогічному інституті ім. В. Стефаника на художньо-графічному факультеті.

Хист до малювання, ймовірно, успадкував від діда Юрка – майстра художнього ткацтва, а по-справжньому його талант розкрився в студентські роки. Після закінчення інституту повернувся у рідне село і плідно працює на мистецькій ниві. Діапазон його обдарування вражає – живопис, графіка, різьбярство, витинанка, екслібриси, писанкарство, художня фотографія. Його твори хвилюють, у них глибоке мистецьке мислення, професійна майстерність.

Лозинський

Неодноразово брав участь у різних конкурсах, виставках, у т. ч. влаштовував персональні, займав призові місця. Він активний у громадському, культурно-просвітницькому житті району, села. У центральній районній бібліотеці функціонує постійно діюча виставка його фоторобіт та живопису.

Ярослав Михайлович розповів про свій шлях становлення у мистецтві, згадав дитячі, юнацькі, студентські роки з притаманним йому почуттям гумору, підкреслив, що живе мистецтвом, яке дарує йому радість і гармонію, а по-справжньому особливою миттю у творчому процесі вважає ту, коли задум стає реальністю, бо мистецтво – це дія, а кожен крок – випробування на придатність.

Гарним доповненням до спілкування стала мультимедійна презентація про життєвий, творчий шлях художника.

 

Галина ТОКАРУК,

завідувач бібліотеки-філії.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!