Газета по-надвірнянськи
 

Нові творчі вершини юних художників

1 листопада 2019, 12:48 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 584 переглядів

Колектив Надвірнянської дитячої художньої школи (ДХШ), який очолює досвідчений фахівець і керівник Жанна Бондаренко, здавна славиться своїм добрим творчим іменем, потужним мистецьким потенціалом й авторитетом не тільки у колі краян, а й поза межами Прикарпаття.

Переможці-із-художньої-школ

Цими днями завершився регіональний конкурс з живопису «ТВОРЧИЙ КРАЙ». Його переможці – вихованці Надвірнянської дитячої художньої школи: 1 місце – Марія Дутчак, Максим Романюк, 2-е – Софія Шекель,

Тетяна Хопта, Христина Федяк. Світлина Володимира Кравціва.

– Як розпочав новий навчальний рік цей улюблений серед юних майстрів пензля заклад? Запитання адресуємо його очільниці Жанні Бондаренко.

– Передусім важливо, що цьогоріч у нас навчаються 400 учнів, а це на півсотні більше, ніж торік. Тепер наша школа рівноцінна із художньою школою в Івано-Франківську. Новація цього року – запровадження нового предмету «Комп`ютерна графіка». Повноцінно функціонують наші умовні філії у мікромістечку на вул. Ломоносова у Надвірній та у с. Пнів.

– Знаємо, що на початку навчального року отримуєте результати творчих конкурсів, організованих під час літніх канікул…

– Так. У вересні ми їх дійсно отримали і, звичайно, зраділи. Зокрема, порадувало, що у міжнародному конкурсі «Моя найкраща казка» перемогли Анна-Марія Будзак, Лілія Катрич (викладач Наталія Пак) та Остап Мороз (викладач Віта Мороз). Це конкурс професійних митців, які оформляють дитячі книги. Він триває уже три роки. Два поспіль беремо в ньому участь і двічі перемагаємо. Переможні роботи відбирають у спеціальний каталог. А її автори отримують цінні подарунки, нагороди. Учні-переможці навчаються у нашій школі цілий рік безкоштовно. Таке для них заохочення для подальшої творчості, своєрідний стимул.

У вересні також надійшли результати Всеукраїнського конкурсу «Для Бога я створю найкраще», організованого у травні в Івано-Франківську управлінням культури, національностей і релігій ОДА. Чотири роки ми виступали його співорганізаторами, а цьогоріч – Івано-Франківська ДХШ. У числі переможців – 6 наших вихованців (2-е місце, викладач Наталія Пак) за роботи серії «Ангели і люди». Спецвідзнак удостоєні 6 вихованців Володимира Кравціва, 13 – Любові Гавриш, 6 – Іванни Андрійович. І надалі плануємо брати участь у конкурсах різдвяної тематики, як і організувати уже традиційні виставки цієї тематики.

Відрадні успіхи і в професійному регіональному конкурсі, проведеному Вижницьким коледжем прикладного мистецтва ім. Ю. Шкрібляка. Серед 12 учасників нашої ДХШ два посіли перше місце, один – друге, два – треті місця.

Невдовзі плануємо взяти участь у Косівській олімпіаді, а також у Всеукраїнському конкурсі у Вижниці з екслібрису (підготувала учнів Юлія Князєва).

– Який стимул для переможців у цих творчих змаганнях?

– Маємо домовленість із Вижницьким та Косівським закладами, що переможці матимуть пріоритет під час вступу на бюджетні місця.

– З якими організаціями, установами найтісніше співпрацюєте?

– Практично беремо участь у всіх маштабних заходах, експонуючи свої виставки. Зокрема, у фестивалі «Дженжур Фист», Дні міста Надвірна, обласному фестивалі чоловічих хорів «Вознесись, Україно!» (викладачі Іванна Андрійович, Жанна Бондаренко, Марія Гайдук, Віта Мороз, Наталія Стасишин, Оксана Ружило) та ін. У міській раді протягом місяця експонували виставку дитячих робіт. Заплановано виготовлення буклетів для туристів на згадку про Надвірну.

Тісно співпрацюємо із Надвірнянським «Карітасом», дитячою бібліотекою ім. Ірини Яцури, в якій постійно оновлюємо виставки робіт наших учнів. Такий формат цікавий і для юних читачів, і для майбутніх митців.

Творчих задумів багато. Сподіваємось, що їх реалізуємо.

Орися СПІВАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!