Газета по-надвірнянськи
 

Правове виховання – від фахівців

1 листопада 2019, 13:03 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 30 переглядів

У районній бібліотеці для дітей ім. Ірини Яцури з учнями 9-Б класу (кл. керівник Ганна Токарук) та 8-В класу (кл. кер. Галина Умайло) Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 провели масовий захід – правовий компас «Злочин скоєно, що далі?». Модератор – заступник директора Надвірнянської ЦБС по роботі з дітьми Марія ТКАЧУК.

На захід запросили представників ювенальної провенції Надвірнянського райвідділу поліції Михайла Нагорняка – старшого інспектора та Ореста Коцабу – інспектора. Вони познайомили підлітків з особливостями кримінальної відповідальності неповнолітніх: з якого віку особи підлягають кримінальній відповідальності; які види покарань застосовують до неповнолітньої особи; у чому полягають особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх, в яких випадках її можуть засудити до позбавлення волі та інше. Розмова відбулась жваво і цікаво. Діти задавали різні питання інспекторам про факти, які їх особливо цікавили.

Також запросили Людмилу Туєшин, заступник начальника Надвірнянського бюро безплатної правової допомоги. Міністерство юстиції є координатором усіх напрямів роботи, пов’язаної з реформуванням сфери правосуддя для дітей в Україні. Стартує проект «Від мрії до дії», мета якого – профілактика правопорушень серед неповнолітніх. Вона зупинилась на питанні правопорушень, скоєних дітьми; порадила куди звертатися за консультацією з цього приводу та як отримати правовий захист. Людмила Туєшин також розтлумачила поняття, що таке «злочин» та його ознаки, зупинилась на видах злочинів, підготувала для учнів буклети «Захищай свої права разом з мін’юстом!». Переглянули відеофільм «Злочини неповнолітніх: що їх провокує; чи варто за це карати». Діти набули знань з права, дізналися про види злочинів, зробили висновок, що перш, ніж порушити закон, краще подумати чи варто робити проступок.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!