Газета по-надвірнянськи
 

Щедрий ужинок «Горяночки»

1 листопада 2019, 13:26 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 7,552 переглядів

Цьогорічна осінь видалася по-особливому прихильною і щедрою на мистецькі імпрези для зразкового ансамблю танцю «Горяночка», яким керує Мирослава Максим`юк.

У-Греції-Горяночка

Наприкінці вересня півсотні учасників молодшої та середньої групи разом із батьками під її орудою вирушили на гастролі до древньої Еллади – у Грецію. Там, в одному із мальовничих містечок Ханіоті, що на півострові Кассандра, проходив міжнародний фестиваль хореографічного мистецтва, куди з`їхались творчі колективи з усіх куточків світу.

Юні надвірнянці гідно, довершено і на високому рівні представили національне мистецтво України, виконавши знамениту «Гуцулку», а також інші запальні танці: «Вітерець», «Кавалєрка», «Ойра». «Горяночка» удостоїлась найпрестижнішої нагороди – гран-прі. Крім того, діти пробували свої сили у спортивних змагах. Продемонструвавши спритність, витривалість, кмітливість і добру фізичну підготовку, надвірнянські танцівники посіли друге почесне місце, розповіла Мирослава Максим`юк. Водночас «Горяночка» блискуче виступила і на виїзних концертах за межами міста, зриваючи після кожного танцю шквал захоплюючих аплодисментів від поціновувачів українських талантів.

Мирослава Максим`юк висловлює вдячність батькам своїх вихованців, які фінансово посприяли у поїздці та й самі долучилися, підтримуючи й надихаючи дітей своєю присутністю на концертних виступах.

Яскравих вражень від поїздки на Балканський півострів додали й відвідини міста Салоніки, де розміщений славнозвісний університет Арістотеля, і яке ще називають північною столицею Греції. А ще по дорозі додому юні митці Надвірнянщини зупинилися в Болгарії, влаштувавши собі духовну екскурсію у православні монастирі, розташовані на скелях Метеори, що вважаються святинями поряд із Афоном…

А вже минулої суботи, 26 жовтня ц. р., «Горяночка» здобула друге і третє місця на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Зірки Карпат», що відбувся у палаці культури Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Учасників ансамблю вшанували кубками, дипломами і сувенірами.

Сьогодні, 1 листопада, свої таланти продемонструють наймолодші вихованці Мирослави Максим`юк – учасники танцювального гуртка районного центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді. Вони візьмуть участь у фестивалі-конкурсі, що триває цими днями у Льовові.

Нехай у шаленому вирі мистецького життя гармонійно єднаються і перемоги, і задоволення від занять улюбленою справою.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!