- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Українці, не даймо зламати свою Гідність і Честь!

Posted By Модератор On 29.11.2019 @ 12:46 In Акцент | No Comments

Це один із животрепетних закликів, які вознеслись над майданом Шевченка у Надвірній 21 листопада під час відзначення Дня Гідності та Свободи.

революція-гідності [1]

Лаконічно і патетично ведуча Галина Чуревич нагадала, що Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – Майдан-2014, який ознаменував Свободу, і Революція Гідності 2013 р. Під час цих важких іспитів українці продемонстрували свій європейський вибір, гідність і прагнення до свободи.

О, Господи, почуй наші благання,

Нашу молитву, наш скорботний спів,

У пам`ять закарбовує Вкраїна

Небесну Сотню – їхні імена.

Після цих пронизливих слів під мелодію відомої пісні «Пливе кача» голова районної ради Іван Гурмак, перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, заступник Надвірнянського міського голови Василь Василенко разом із народним депутатом України Зіновієм Андрійовичем поклали квіти до Стели Небесної Сотні. А всечесні отці традиційних конфесій відправили поминальну панахиду за загиблими учасниками Революції Гідності, за їх чисті душі, які злетіли в небо, за те, щоб Господь прийняв їх до себе.

Революційні події описав в історичній довідці учитель Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Олег Гричко, починаючи від перших протестних акцій 21 листопада 2013-го у відповідь на рішення тодішнього керівництва держави щодо припинення курсу на євроінтеграцію. Про основні подальші протестні події ми інформували у попередньому числі «Народної Волі».

На значимості тих подій акцентував народний депутат України Зіновій Андрійович, зокрема, зазначивши:

– День Гідності і Свободи – це вшанування тих подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їх бачення світу, своєї держави і себе. У підвалині української державності – і століття боротьби наших предків, і символізована насамперед в іменах Шевченка та Франка титанічна робота великих просвітителів народного духу, а також сама незламна і нескорена душа українського народу.

Саме такими українці постали перед усім світом під час двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року), обираючи для себе за найвищу цінність – честь, гідність, свободу свого народу, проявивши свою готовність до активності, єдності і заради майбутнього – відданої самопожертви.

«Євромайдан» об’єднав весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності нашої держави, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей, боротьбі за людську та національну гідність громадян України. Єдиним символом Революції Гідності став прапор України. Єдиним духовним помічником і натхненником – національний гімн. Сотня активістів Майдану пожертвувала найціннішим, що у неї було, віддавши життя за своїх рідних та за кожного з нас. Вона стояла до кінця, не злякавшись погроз і пострілів.

Сьогодні боротьба за незалежність України, її суверенітет, кордони продовжується, і від зовнішньої агресії нас захищають такі ж патріоти й щирі люди, які стояли на Майданах міст і містечок нашої країни. За цю боротьбу заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі, серед яких є наші земляки… Це люди, подвиг яких ми пам’ятатимемо вічно, їхня мужність переказуватиметься з покоління у покоління, вони – Герої нашого часу.

Висловлюю велику вдячність тим, котрі у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Виступи промовців перепліталися із тематичними художніми номерами, підготовленими Віктором Чудновським, Володимиром Остап`юком, Христиною Хабайлюк та хором «Фіміам» під орудою Марії Рудяк.

Настане день і зацвіте калина,// І заспівають ніжно солов`ї,// Здобуде перемогу Україна,// Повернуться Герої до рідні. Ці слова із вдало скомпонованого сценарію провідним методистом РБК Дарією Гринішак оптимізмом огорнули всіх присутніх, особливо шкільну і студентську молодь.

Орися СПІВАК «Народна Воля»


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/11/ukrajintsi-ne-dajmo-zlamaty-svoyu-hidnist-i-chest/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/11/революція-гідності.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.