Газета по-надвірнянськи
 

Відтворення – як ідея сталого розвитку міст

8 листопада 2019, 12:37 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 27 переглядів

ГО «Товариство Лева» м. Львів та «Terra Humana» м. Варшава (Польща) втілюють проект «Ревіталізація: як нова ідея щодо сталого розвитку міст. Польські ідеї із сфери ревіталізації для українських міст-самоврядування міст у публічній дипломатії», що фінансує Міністерство Закордонних справ Республіки Польща. Ревіталізація – поняття, що використовується у науковій і практичній діяльності, яке характеризує процеси відновлення, оживлення, відтворення.

Минулого тижня у міській бібліотеці для юнацтва у м. Надвірна у триденному семінарі на тему «Польський досвід ревіталізації міст, як основа до розробки концепції ревіталізації українських міст» взяли участь працівники Надвірнянської міської ради, РДА та представники громадських організацій. Партнерами в реалізації проекту в м. Надвірна є громадські організації «Надвірнянська філія Студентського братства», «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» та відділ культури РДА. Мета – передача знань і позитивного практичного досвіду Польщі і розробка концепції ревіталізації територій та об’єктів міста Надвірна.

Семінар проводили експерти проекту: Едита Кучма – секретар ради гміни Дидня (сільська гміна у східній Польщі, яка належить до Березівського повіту Підкарпатського воєводства), спеціаліст з інвестицій, просторового землевпорядкування та фондів підтримки; Ернест Новак – бурмістр м. Загуж (Підкарпатське воєводство); Павел Ментельські – тренер, консультант з питань стратегії, програм та аудиту сталого розвитку, управління у місцевому самоврядуванні та НУО, розробки та управління проектами, програмами та планами місцевого самоврядування (Підкарпатське воєводство).

Під час семінару визначили поняття, принципи та вимоги ревіталізації, обговорили нетипові ідеї у ревіталізації міста. Учасники створювали концепцію ревіталізації у місті, до якої входить визначення деградованої ділянки і території ревіталізації; проблем і потенціалів території ревіталізації; формулювання місії ревіталізації, формулювання дерева цілей; розробка пропозиції взаємоузгоджених ревіталізаційних заходів, показники досягнення цілей, інформує сайт Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!