Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували жертв комуністичних репресій у Дем`яновому Лазу

1 листопада 2019, 13:55 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 1,260 переглядів

27 жовтня в Івано-Франківську у меморіальному комплексі Дем’янів Лаз відбулося вшанування 30-ї річниці перепоховання жертв комуністичних репресій. Участь у спільній молитві за загиблими і закатованими українцями взяли голова ОДА Денис Шмигаль і, зокрема, надвірнянці. Розпочалися поминальні заходи Архієрейським Богослужінням, яке очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Опісля відбулося народне віче, відтак – панахида.

Дем’янів Лаз, де сьогодні знаходиться меморіал жертв комуністичних репресій, – не єдине місце масових поховань українців, чиї життя знищив сталінський терор. Розкопки тут почалися 21 вересня 1989 року та тривали 40 днів. Тоді знайдено три братські могили із рештками 524-х людей.

Трагедія Дем`янового Лазу – це одне з тисяч свідчень злочину комуністичного режиму проти українців, доказ системного Голокосту північного сусіда, як зазначив голова облдерж­адміністрації Денис Шмигаль, звертаючись до учасників народного віча. Сьогодні ж агресія щодо нашого народу неприхована. І тільки завдяки самовідданій боротьбі українських патріотів збережена державність та свобода. «Нині ми спостерігаємо не лише військову агресію. Бачимо системну роботу щодо винищення всього українського в інформаційному просторі, на дипломатичному фронті та навіть у духовній сфері. Тож, наша перемога – у єдності українців, збереженні традицій культури, мови і, неодмінно, пам’яті», – наголосив Денис Шмигаль.

Інф. РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!