Газета по-надвірнянськи
 

Вимагають виплатити зароблене

29 листопада 2019, 12:32 | Рубрика: Медицина, Протести Версія для друку Версія для друку 11,273 переглядів

27 листопада біля Надвірнянської ЦРЛ відбулася мирна короткочасна акція протесту у вигляді флешмобу під назвою «Оплатіть зароблене! Врятуйте спеціалізовану медицину!», організована первинною профспілковою організацією «Вільна профспілка медиків Надвірнянщини».

Їх лідер Надія Толкачова розповіла:

– Ми, працівники Надвірнянської центральної районної лікарні, зібралися на цю короткочасну акцію протесту, щоби засвідчити свою незгоду й обурення з ситуацією, що склалася з оплатою праці працівникам нашого підприємства. Затримка заробітної плати – 1 місяць і дорівнює 5544 тис. грн. Річна нестача фонду заробітної плати – 6337 тис. грн. Це при тому, що преміальний фонд лікарні уже не один рік = 0, що вузькопрофільні лікарі змушенні безоплатно забезпечувати цілодобові ургенції пацієнтам із невідкладними станами, що давно припинені виплати за складність і напруженість у роботі, за збільшений обсяг робіт по відношенню до встановлених нормативів на 1 посаду, за розширену зону обслуговування, що матеріальну допомогу на оздоровлення отримують тільки певні категорії працівників. Фактично повністю зруйнована міжкваліфікаційна диференціація в оплаті праці працівникам спеціалізованої медицини.

Вдумайтесь тільки: у наступному 2020 році мінімальна зарплата встановлена в розмірі 4723 грн, а посадовий оклад І тарифного розряду ЄТС – 2102 грн. І тільки 13 тарифний розряд ЄТС на 49 грн. перевищує мінімальну зарплатню на 49 грн. Це лікарі хірургічного профілю вищої категорії. Коментарі, як то кажуть, зайві! Працівники всіх кваліфікацій і категорій у спеціалізованій медицині отримують однакову заробітну плату – мінімальну!

Рівень фінансування спеціалізованої медицини в Україні інакше, як фінансовим мором, назвати неможливо! Тому ми кажемо: «Ні!» Голодомору доступної спеціалізованої медицини!

В акції взяли участь близько 150 осіб – працівники Надвірнянських ЦРЛ та дитячої лікарні, пацієнти ЦРЛ. Прийнято одноголосно резолюцію акції із конкретними вимогами. Приєднались до вимог протестувальників директор КНП «Надвірнянська ЦРЛ» Сергій Ємельянчук і голова первинної профспілкової організації Надвірнянської ЦРЛ Олександра Семанюк.

Підтримав медичних працівників Надвірнянщини голова районної ради Іван Гурмак:

– Забезпечення працівників медичної галузі заробітною платою є обов’язком держави. Органи місцевого самоврядування свої обов’язки, у вигляді оплати комунальних послуг закладів медицини, виконують повністю. На жаль, районний бюджет не в змозі повністю погасити мільйонну заборгованість, але все ж 720 тис. грн. на черговій сесії районної ради рішенням депутатського корпусу направили на виплату заробітної плати медичним працівникам. Невідомо чи повернуть у бюджет ці кошти у вигляді державної субвенції і чи вдасться спрямувати їх, наприклад, на перекриття даху двох шкіл у районі, та оплата праці на сьогодні є пріоритетом, і районна влада це розуміє. Чи зрозуміють у Києві, не знаю, але сподіваюсь нас почують. Вдячний директорам медичних підприємств, що не пішли на скорочення працівників, а спільно з ними відстоюють свої права. Однозначно підтримую Резолюцію цієї акції.

Резолюція акції

І. Звернутися до всіх працівників спеціалізованої медичної допомоги в Україні із закликом: «Об`єднуймось! Гуртуймось! Піднімаймось для нашого спільного захисту і для захисту прав наших пацієнтів, задля збереження в Україні доступної спеціалізованої медичної допомоги!».

ІІ. Звернутися до Кабінету міністрів України, міністерства фінансів України, міністерства охорони здоров`я України, Верховної Ради України з вимогами:

1. Негайно погасити існуючу заборгованість із заробітної плати працівникам КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня».

2. Погасити існуючу в 2019 році річну нестачу фонду заробітної плати.

3. 3більшити розмір фонду заробітної плати вже у 2019 році для можливості надати працівникам ЦРЛ передріздвяну премію у розмірі 1-го посадового окладу.

4. Відновити у наступному 2020 році міжкваліфікаційну диференціацію в оплаті праці працівникам галузі, для цього: встановити розмір І розряду Єдиної тарифної сітки на рівні мінімальної заробітної плати.

5. Збільшити розмір медичної субвенції для надання спеціалізованої медицини у 2020 році до розмірів, які б забезпечували медичним закладам можливість оновлювати та закуповувати нову необхідну апаратуру і забезпечували б можливість надання безкоштовної фармацевтичної допомоги пацієнтам стаціонарних відділень.

6. Унеможливити ситуації з нецільовим використанням медичної субвенції органами місцевого самоврядування, а саме об`єднаними територіальними громадами, для чого в Законі про Держбюджет України внести додатки про необхідність виключно цільового використання медичної субвенції та відповідальності за порушення даних вимог.

7. Звернутися до Державної фіскальної служби в України з вимогою перевірити діяльність Делятинської об`єднаної територіальної громади на предмет доцільності та відповідності вимогам цільового призначення державних коштів медичної субвенції, яку надавали для ОТГ із вимогою забезпечення надання спеціалізованої медичної допомоги жителям громади.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!