Газета по-надвірнянськи
 

Затвердили звіт; внесли зміни…

22 листопада 2019, 12:22 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 330 переглядів

Розпочинаючи пленарне засідання тридцятої сесії, голова районної ради Іван Гурмак поінформував депутатів про напрацювання у міжсесійний період, а також додаткові питання, внесені до порядку денного.

Депутати проголосували за порядок денний у цілому. Прозвучали депутатські запити і звернення.

Андрій Карманський своїм депутатським запитом привернув увагу до потреби Верхньомайданської сільської ради у наданні юридично-правової допомоги із питання щодо прийняття у комунальну власність приміщення будинку культури.

Микола Гусак клопотав за погашення 50 тис. грн. заборгованості за теплопостачання протягом 2018-2019 років Тисменичанської сільської ради.

Сергій Штогрин озвучив звернення про необхідність придбання парт для учнів Стримбівської ЗОШ І-ІІ ст..

У своїх двох запитах Андрій Томин акцентував увагу на коштах для ремонтів Назавизівського СБК і класних приміщень Мирненської ЗОШ І ст.

Дмитро Гандзюк мовив про прискорення відкриття Гвіздської лікарської амбулаторії, для чого потрібні кошти, щоб продовжити там ремонт.

Запит Андрія Гунди стосувався невідкладної потреби врегулювання графіка руху пасажирських перевезень Пнівсько-Битківського напрямку, що наразі через неузгодженість створює конфлікт між пасажирами і перевізниками.

Вкрай нагального розв`язання вимагає і проблема пасажирських перевезень до Пасічної, про що клопотав у запиті Микола Сенатович, акцентуючи увагу на порушенні графіка руху перевізниками за маршрутом Надвірна – Пасічна.

Широкий блок проблемних завдань, пов`язаних із фінансуванням, оприлюднив у запиті Володимир Мандзюк. Кошти, зокрема, потрібні на ремонти покрівлі та їдальні Молодківської ЗОШ І-ІІІ ст., сільського БК, заміну вікон в адмінприміщенні Молодківської сільської ради, облаштування дитячого майданчика, берегоукріплення та ремонт автодороги у Молодкові та Гвозді.

Депутати заслухали звіт щодо виконання районного бюджету за 9 місяців 2019 р., про що доповіла начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак.

За 9 місяців 2019 року надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 757890 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів – 639263,9 тис. грн., у т. ч. базова дотація – 22903,2 тис. грн., дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету місцевим бюджетам видатків з утримання закладів освіти й охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 21590,8 тис. грн., освітня субвенція – 155973,9 тис. грн., медична субвенція – 48581,6 тис. грн., субвенції з державного бюджету та місцевих бюджетів – 390214,4 тис. грн.

Надходження доходів загального фонду районного бюджету (без врахування трансфертів) – 112438,5 тис. грн., або 70,6 відсотка до уточненого плану на 2019 рік.

До спеціального фонду (без врахування трансфертів) надійшло 17032,3 тис. грн. Це власні надходження коштів бюджетних установ районного підпорядкування – 6186,9 тис. грн. та 0,7 тис. грн. – надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

Основним платежем до районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Питома вага податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі надходжень складає 92,4 відсотка. За звітний період надійшло 103841,4 тис. грн. цього податку. Виконання до річних призначень – 69,8 відсотка.

Також, за станом на 1 жовтня 2019 року в районний бюджет надійшло 7768,5 тис. грн., рентних платежів, у т. ч. рентна плата, за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування – 1022,6 тис. грн., рентна плата за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату – 6745,9 тис. грн.

Видатків загального та спеціального фондів районного бюджету проведено в сумі 749896,3 тис. грн., у т. ч. по загальному фонду – 712084,6 тис. грн., спеціальному – 37811,7 тис. грн.

Із загального обсягу видатків видатки соціального спрямування складають 98,6 відсотка, з них на освіту – 35,5 відсотка (248963 тис. грн.), охорону здоров’я – 10,3 відсотка (72163,3 тис. грн.), соціальний захист і соціальне забезпечення – 51,4 відсотка (360878,6 тис. грн.), культуру і мистецтво – 2,4 відсотка (17014,1 тис. грн.), фізичну культуру і спорт – 0,4 відсотка (2875,7 тис. грн.).

Основну питому вагу у загальному обсязі видатків займають видатки на виплату заробітної плати, оплату за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії й інші захищені статті бюджету – 98,1 відсотка або 698562,6 тис. грн.

Рішенням сесії звіт про виконання районного бюджету за 9 цьогорічних місяців затверджено.

Депутати взяли до уваги інформацію заступника голови районної ради Ігоря Писклинця про хід виконання рішень районної ради та зняли з контролю ті рішення, що виконані чи втратили свою чинність.

Затвердили план роботи районної ради на 2020 рік, представлений депутатам на кожен квартал.

Внесено зміни до рішення райради від 12 грудня 2018 р. «Про районний бюджет на 2019 рік», пов`язані із врахуванням у доходах і видатках районного бюджету надходження субвенцій з державного, обласного та бюджетів сільських рад й ОТГ.

За координацією першого заступника голови РДА Богдана Зеленчука внесено зміни до районних цільових програм, пов`язані з фінансуванням. Зокрема, до: програми фінансування мобілізаційних та оборонних заходів і призову громадян на строкову військову службу в Надвірнянському районі на 2016-2020 роки; районної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період із 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, й інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), в операції Об’єднаних сил (ООС); районної комплексної програми соціального захисту населення Надвірнянського району на 2017-2021 роки; програми удосконалення соціального захисту населення у Надвірнянському районі на 2016-2020 роки; програми утримання Фонду комунального майна району та об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району на 2016-2020 роки; районної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2017-2021 роки; районної цільової соціальної програми «Молодь Надвірнянщини» на 2016-2020 роки.

***

З метою забезпечення фінансування інвестиційних проектів, що можуть реалізуватись у 2020 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 196 «Про фонд регіонального розвитку» районна рада вирішила передбачити у районному бюджеті на 2020 рік кошти у розмірі не менше 10% для співфінансування проектів регіонального розвитку на: будівництво спортивного плавального басейну (у складі реконструкції Надвірнянської ДЮСШ) на вул. Міцкевича, За у м. Надвірна; завершення будівництва дитячих ясел-садка на 50 місць у с. Білі Ослави; добудову дитячого садочка на 20 місць до існуючих приміщень Ліснотарновицької ЗОШ І-ІІІ ст.; добудову II черги Назавизівської ЗОШ І-ІІІ ступенів; добудову з реконструкцією Битківської ЗОШ І-ІІІ ст. на 280 учнівських місць; будівництво клубу з приміщенням сільської ради на вул. Софії Галечко у с. Пасічна; реконструкцію нежитлового приміщення під дошкільний навчальний заклад у Зеленій присілок Хрипилів; капітальний ремонт доріг Надвірна – Бистриця, Богородчани – Ланчин, Надвірна – Пасічна, Надвірна – Ланчин через с. Красну, Гвізд – Молодків, Тлумач – Лісна Тарновиця, Назавизів – Марківці.

За участі директора КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради Емілії Сем`янів з метою вдосконалення системи фінансвого планування та підвищення ефективності роботи рішенням сесії затверджено зміни до форми №1 «Фінансовий план на рік» цього КП.

У жваву дискусію й енергійний обмін думками трансформувалося обговорення інформації виконавчої влади про хід виконання депутатських запитів.

Актуальність своїх запитів, а, отже, незняття їх із контролю, відстоювали: Микола Сенатович, Андрій Гуцько, Тетяна Пришляк, Микола Гусак, Андрій Карманський, Сергій Штогрин та інші депутати. У контексті порушених питань гостро звучала проблема зубопротезування пільгової категорії краян, що, як з`ясувалося, проводять у межах передбаченого для цього фінансування.

Інформацію РДА про хід виконання депутатських запитів, поданих депутатами районної ради сьомого скликання, вирішено взяти до уваги і зняти з контролю рішення районної ради, що їх стосуються.

Начальник відділу освіти РДА Степан Северилов доповідав із питання про призначення стипендії районної ради ім. Володимира Луціва.

Депутати вирішили призначити з 1 вересня 2019 року стипендію районної ради імені Володимира Луціва: Володимиру Грицюку – студенту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», переможцю (1 місце) II етапу (обласного) та переможцю (2 місце) III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН з фізики (м. Київ), переможцю (1 місце) III етапу (обласного) та переможцю (3 місце) IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики (м. Херсон), переможцю (1 місце) ІІІ етапу (обласного) та переможцю (3 місце) IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії (м. Житомир);

Адаму Смеречуку – студенту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», переможцю (1 місце) II етапу (обласного) та переможцю (2 місце) III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН з економіки (м. Київ), переможцю (2 місце) ІІІ етапу (обласного) та переможцю (2 місце) IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії (м. Житомир);

Станіславу Штогрину – студенту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, переможцю (1 місце) обласного етапу та переможцю (2 місце) фінального етапу Всеукраїнського турніру юних економістів (м. Луцьк), переможцю (3 місце) ІІІ етапу (обласного) та переможцю (2 місце) IV етапу (загальнодержавного) Всеукраїнської учнівської олімпіади з основ економіки (м. Біла Церква).

Окремим рішенням на сесії вирішили: ініціювати створення Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку». Уповноважити голову районної ради взяти участь в установчих зборах Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку» щодо затвердження Статуту Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку» і вирішення усіх інших питань, що стосуються створення та діяльності Асоціації. Передбачити у районному бюджеті кошти для внесків у цю Асоціацію.

Широкий блок питань, пов`язаних із передачею приміщень і наданням згоди на проведення конкурсу на право їх оренди, обговорили й ухвалили відповідні рішення за участі голови Фонду комунального майна району Івана Коцька.

Зокрема, у зв`язку із скороченням райвідділу статистики (залишаються тільки Головні управління в областях) депутати дали згоду на безоплатну передачу адміністративної будівлі Надвірнянського районного відділу статистики загальною площею 1124,4 м.кв. за адресою: м. Надвірна, вул. Грушевського, 18 із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст району.

Також окремим рішенням ХХХ сесії передано на баланс Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області без зміни форми власності приміщення площею 747,4 кв. м. з метою розміщення районного відділення Пенсійного фонду України; надано згоду КНП «Дитяча лікарня Надвірнянського району Надвірнянської районної ради» на проведення конкурсу на право оренди приміщення площею 14 м кв., розміщеного за адресою для обладнання кабінету з надання стоматологічних послуг.

Депутати вирішили передати будівлю шкірно-венерологічного відділу за адресою – м. Надвірна, вул. Федьковича, 2а з балансу КНП «Надвірнянська центральна лікарня» Надвірнянської районної ради на баланс КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради.

Передати в користування КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради окремі приміщення КНП «Дитяча лікарня Надвірнянського району Надвірнянської районної ради».

***

У «Різному» виступив начальник Надвірнянського відділу поліції Микола Сидорук. За пропозицією депутатів, зокрема, Тетяни Пришляк, він проінформував про хід кримінального провадження за фактом зухвалого підпалу автівки працівника районної прокуратури. За його словами, слідство триває, призначено низку експертиз. Працівники поліції докладуть максимум зусиль, щоб винних притягнути до кримінальної відповідальності.

***

Голова районної ради Іван Гурмак, перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук та заступник голови районної ради Ігор Писклинець вручили Почесну грамоту Центральної виборчої комісії голові ОВК № 87 з виборів Президента України (2-й тур) Дарії Голіней. Такого визнання надвірнянка удостоїлася за сумлінне виконання обов`язків і захист конституційних виборчих прав громадян.

Інф. Надвірнянської

районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!