Газета по-надвірнянськи
 

Золотом засяяв новий храм у Делятині

29 листопада 2019, 12:55 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 246 переглядів

Цієї останньої осінньої по-зимовому прохолодної неділі під спів трембіти і церковних хорів Делятин видавався духовно зігрітим. У цей день у самому його середмісті освячували новозбудований вимурований храм Святих апостолів Петра і Павла Православної Церкви України.

Таке торжество відбувається раз у віку. У народі кажуть, величнішим є покоління, при якому будують церкву, і щасливі ті люди, які сприяють у її зведенні своєю працею, фінансово і молитовно.

Такою є ця зовсім маленька новостворена делятинська парафія. Як розповів настоятель о. Іван Кепещук:

«Нас мала жменька. Всього 25 будинко-номерів». Більше десяти років перебували у приймах двох пристосованих приміщеннях, колишніх магазинах радянських часів. А щоб мати своє, миле людям і Богу, мати свій храм, для себе і правнуків, знадобилося сім років.

Як уперше освячували хрест під будівництво,автор цих слів писав у часописі «Народна Воля» від 25 травня 2012 р. під заголовком «Делятин у сяйві церковних бань». Довелося на початках викупити земельну ділянку. Кошти на будівельні матеріали делятинцям щедро жертвували жителі навколишніх сіл. Відчутною виявилась допомога місцевих закордонних заробітчан Ганни Дмитрівни Довбенюк та Марії Юріївни Бабчук. Злагоджено з перших днів при Божій допомозі організовували будівельні роботи зі своєю громадою голова парафіяльної ради Василь Вацик і парох о. Іван Кепещук, який родом із Гвозда, своїм 11-літнім делятинським священичим служінням.

І справді, віднині, від першого року надання Томосу Православній Церкві України, на диво людям та на славу Божу прекрасно вписався під небом Делятина білосніжний храм із позолоченими куполами.

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

член НСЖУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!