Газета по-надвірнянськи
 

Антон Левкун – рекордсмен України

6 грудня 2019, 14:39 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 454 переглядів

IMG_3669

За 50 секунд чорноославець Антон Левкун у горизонтальній площині тільки на одних великих пальцях двох рук віджався 53 рази, встановивши таким чином Національний рекорд України. Це досягнення зафіксував представник Національного реєстру рекордів України Павло Гарішевський, про що і вручив спорт­смену відповідний сертифікат.

IMG_3698

Така неординарна подія вперше відбулася на майдані Шевченка у Надвірній 2 грудня н. р. у першій половині дня, коли бруківку ще не встиг покрити довгоочікуваний сніг. Очевидцями встановлення Національного рекорду України у номінації, яку визнали вже унікальною, бо до цього часу так ніхто не робив, стали десятки жителів району, а також народний депутат України Зіновій Андрійович й численна група підтримки, однодумці і вихованці талановитого спортсмена із Чорних Ослав. Ведучий, відомий шоумен Володимир Молдавчук органічно перетворив усю процедуру на спортивне свято: хоч короткочасне, але з оптимістичними піснями від не менш відомого Віктора Чудновського та хорошим настроєм і сильною мотивацією. Теплі вітання краянам адресував Зіновій Андрійович, який зауважив, що Надвірнянщина – багата на таких людей, котрі наполегливо, крізь терни випробувань і виснажливу працю йдуть до своєї мети. І Антон Левкун – яскравий приклад того, як варто добиватись успіху та ставати мотиватором для тих, котрі ще на роздоріжжі або сумніваються у власних силах… Водночас парламентар закликав усіх допомагати і підтримувати обдаровану молодь, всіляко сприяти їй. А нині ми ще раз переконались, що у здоровому тілі – здоровий дух, нагадав незаперечну істину Зіновій Андрійович.

…І ось – хвилюючий момент. Після короткої розминки Антон розпочав віджиматися, опираючись тільки на два пальці обох рук. Перші два десятки рахував ведучий під пильним оком представника Нацреєстру, третій десяток Антон подолав без надзусиль, як було видно. Четвертий і п’ятий десятки рахував увесь майдан Шевченка. Є рекорд! Сертифікати про встановлення Національного рекорду вручили і спонсорам: Зіновію Андрійовичу, Надвірнянській міській раді в особі заступника міського голови Василя Василенка. Ним удостоєно і засновника ТОВ «Пако-ІФ» Андрія Андрійовича, а також депутата районної ради Івана Козловського, який організував це спортивне свято.

Антон Левкун займається спортом із 8 років. Саме тоді він уперше почув про карате і так захопився, що згодом це стало справою його життя. Школярем робив щодня 6-кілометрові ранкові пробіжки по чорноославських плаях, систематично відвідував секцію карате у Коломиї. Найважче доводилося взимку, коли, щоб у заметілі добратися на тренування, йшов пішки через ліс увечері у сусіднє село… Але це ще більше гартувало волю наполегливого хлопця. Згодом відкрив секцію карате для дітлахів у рідному селі, яка працювала 6 років. 2011-го рекордсмен виконав норматив майстра спорту України. У 2013-му виборов перемогу на Чемпіонаті Європи.

Нині спортсмен працює у Швеції. Має свій клуб карате «Самурай». Три роки тому, 2016-го, посів перше місце на «JKA CUP GAVLE 2016». Зараз продовжує тренуватися.

Після встановлення рекорду Антон запросив приєднатися своїх учнів Дмитра Щербюка, Василя Головця і двох синів Антона й Василя, з якими виступив у спарингах (на світлині). Водночас чорноославські спортсмени продемонстрували широкий блок прийомів карате.

Доречно зазначити, що силовий Нацрекорд Антон Левкун, за його ж словами, присвятив дружині, яка завжди підтримує його, і встановив якраз напередодні днів народжень двох своїх синів – грудневих іменинників. Авжеж, напевно, це для них найкращий і пам’ятний подарунок від батька.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!