- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Чвертьстолітній шлях «Калєндаря»

Posted By Модератор On 20.12.2019 @ 12:49 In Професійне | No Comments

Час летить дуже швидко, дорогі читачі… Здавалося б, ще зовсім недавно (а насправді вже 25 років) перший номер відновленого «Гуцульського калєндаря» уздрів світ. Верстали 56-сторінковий журнал на «пенсійному» IBM-286 із чотирма мегабайтами «оперативки» у другій версії «ворду». Час завантажування компа виглядав цілою епохою.

Калєндар [1]

А ще – пригадується, як битком, під самісінький дах, у тандемі зі сніговими заметами, старенький редакційний «уазик» привіз зі Снятинської друкарні «Гуцульський калєндар» на 1996 рік…

Подружжя Дмитра і Калини Ватаманюків, упорядника і редакторки журналу, тоді ще достеменно не знало, чи приживеться видання, чи сподобається цей ризикований стартап потенційним читачам, чи не зрадять «калєндар» прихильники. Констатуємо – спільними зусиллями це вийшло!

…Протягом чверті віку журнал вдосконалювався, товстішав, набував кольорових барв, збільшувався наклад. Ми вижили у непрості 1990-ті; маневрували, коли «скакав» долар: папір ще вчора мав одну ціну, а через декілька днів утричі дорожчав; коли регулярно знеструмлювали район, а притискав дедлайн – доводилося у редакції зустрічати вранішні зорі. Але ні одного року ми вас, наші читачі, не зрадили.

Сьогодні, у час виходу ювілейного, 25-го числа «Гуцульського калєндаря», хочеться фист потиснути руку засновникам журналу, Верховинській районній раді і райдержадміністрації – за суттєву фінансову підтримку, яка здешевлює реалізаційну вартість читацького бренду гуцулів. Усім авторам і творчій команді – за тверду любов і долучення до наповненості журналу, а розповсюджувачам – непохитної позиції щодо реалізації та реклами видання.

Ми повсякчас змінюємося, трансформуємося, утворєємо нові грані: старовіцькі і сучасні, водночас намагаючись зберегти все найкраще / величне / гуцульське. Сподіваємось, нам вдається досягати ідеального балансу між старшим і новим поколінням прихильників «Гуцульського калєндаря», який, однозначно, ще багато років радуватиме гуцулів, і не тільки. Також тішить, що вдалося відновити вихід журналу «Гуцульщина». Тож залишаймося унікальними, актуальними і достоту таємничими! Зрештою, якщо хтось із авторів публікацій «загнув» – суворо не ганьте, адже Гуцулія – це незбагненна чічка у барвистому кошику України, яку за одним махом достеменно дослідити нереально.

Роман КЛИМ.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/12/chvertstolitnij-shlyah-kaljendarya/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/Калєндар.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.