Газета по-надвірнянськи
 

Є бюджет-2020 для Надвірної

27 грудня 2019, 12:11 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 211 переглядів

Основний кошторисний документ, за яким Надвірна житиме у наступному, 2020-ому, році депутати під орудою в. о. Надвірнянського міського голови Тараса Пекарського затвердили цього тижня, у вівторок, 24 грудня, на 38-й сесії міської ради.

На початку роботи пленарного засідання Тарас Пекарський запросив у президію присутнього у сесійному залі народного депутата України Зіновія Андрійовича.

Після вшанування хвилиною мовчання пам`яті полеглих борців усіх часів за незалежність України депутатський корпус вітав пластунів Надвірнянської станиці, які спільно зі станичною Оленою Пиндзин з колядою під музичний супровід передали лампадку з Вифлеємським вогнем. Депутати духовно причастилися таким зворушливим дійством і вручили кожному пластунові різдвяні гостинці.

По затвердженні протоколів комісії з питань інвестиційної діяльності, соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунального майна за участі начальника управління бухгалтерського обліку і звітності міської ради Ольги Збіглей депутати приступили до питання про міський бюджет на 2020 рік і затвердили його.

Відповідно до проекту рішення визначено на 2020 рік: доходи бюджету м. Надвірна у сумі 60 200 000 грн., у т. ч. доходи загального фонду міського бюджету – 58 200 000 грн. та доходи спеціального фонду міського бюджету – 2 000 000 грн.; видатки бюджету м. Надвірна – 60 200 000, у т. ч. видатки загального фонду міського бюджету – 36 198 000 грн. та видатки спеціального фонду міського бюджету – 24 002 000 грн.; профіцит за загальним фондом міського бюджету у сумі 22 002 000 грн., напрямком використання якого є передача коштів із загального фонду до спеціального фонду (бюджету розвитку) у сумі 22 002 000 грн.; оборотний залишок бюджетних коштів міського бюджету у розмірі 40 000 грн., що становить 0,001 відсотка видатків загального фонду міського бюджету

Зіновій Андрійович подякував усім за злагоджену роботу з підготовки і прийняття бюджету, наголосивши, що його переповнюють почуття гордості за своїх колег, які ефективно продовжують працювати на користь громади.

Аналізуючи свою діяльність у Верховній Раді України, парламентар констатував, що протягом 4-х місяців доводилося дуже непросто відстоювати інтереси органів місцевого самоврядування, захищати те, що надбали. Він зупинився, зокрема, на тих законопроектах, у підготовці й ухваленні яких взяв найактивнішу участь. Це і акцизний збір, і пайова участь та інші нормативно-правові документи, що дозволили не зменшувати дохідну частину місцевих бюджетів. Чекає свого обговорення у найвищому законодавчому органі державної влади і ще один підготовлений Зіновієм Андрійовичем законопроект про індексацію вартості землі. А загалом народний депутат переконаний, що доцільно рухатися не в плані кількості прийнятих законів, а у форматі їх якості. За словами Зіновія Андрійовича, вже зараз перед парламентарями постав серйозний виклик – проект закону про акцизний збір від тютюнових виробів, який хочуть забрати до Державного бюджету. Можливий наслідок – реальні збитки для місцевих скарбниць, де недорахують понад 2 млрд. грн. Тому нині Зіновій Андрійович наполегливо працює, щоб цей податок залишили у місцевих бюджетах. Упевненості у своїх діях йому додають і однодумці, які в українському парламенті об`єдналися у депутатську групу із захисту інтересів місцевого самоврядування, спрямовуючи всі зусилля під час спілкування з президентом, прем`єр-міністром на переконання у необхідності найважливішого чинника сьогодення – фінансовій децентралізації. Водночас він не оминув болючого питання – 50-мільйонно-гривневої заборгованості зарплатні медикам Прикарпаття. Проблему вирішать до кінця нинішнього року завдяки спрямованим у наш край 30 млн. грн. із Держбюджету. Йшлося і про діяльність щодо впорядкування тарифів на вуличне освітлення і на електроенергію загалом тощо.

Народний депутат України відповів також на питання депутатів Романа Мажака та Василя Будзака, що стосувалися методики формування тарифів на комунальні послуги, впливу на це депутатів місцевих рад, голосування Зіновія Андрійовича за Закон №2299 і про ринок електроенергії. Щодо двох останніх законодавчих актів, то парламентар, за його ж словами, чітко і конкретно виклав свою позицію на власній сторінці у Фейсбук, спростувавши таким чином маніпуляції та сумніви.

Депутатів міської ради заодно цікавило питання залучення у нашу область інвестицій у формі відкриття нових заводів. Зіновій Андрійович повідомив про нещодавню зустріч із головою облдержадміністрації Денисом Шмигалем, на якій обговорили цю проблему, і така можливість є. Щоправда, про конкретні заводи та місце розміщення їх на Прикарпатті й Надвірнянщині, зокрема, не йшлося.

Від імені депутатського корпусу й виконавчого комітету міської ради в. о. Надвірнянського міського голови Тарас Пекарський адресував Зіновію Андрійовичу слова подяки за його активну позицію у відстоюванні інтересів органів місцевого самоврядування.

За координацією керуючого справами виконкому міської ради Олега Антонюка затвердили: структуру, чисельність та штатний розпис апарату міської ради; Положення відділу надання адміністративних послуг та Програму соціального захисту жителів міста на 2020 рік.

Перший заступник міського голови Олег Йосипенко курував обговорення й прийняття рішень із затвердження програм благоустрою та житлово-комунального господарства у м. Надвірна на наступний рік, а також програм фінансування робіт з екологічного фонду і заходів щодо її реалізації.

У жваву й насичену думками та пропозиціями і зауваженнями дискусію трансформувалося обговорення Програми соціально-економічного розвитку міста на 2020-й рік. Цю Програму також затвердили, бо, як зауважив Тарас Пекарський, при її формуванні намагалися врахувати об`єкти на кожному виборчому окрузі депутатів. Проте, як відомо, попит завжди переважає над коштами, котрих, звісно, не вистачає. Тому з розумінням депутати віднеслися до зауважень Василя Будзака, Романа Мажака, Олега Даціва, Людмили Дроздик, Євгена Луціва, Степана Половка, які порушили проблеми впорядкування центральної частини міста; окремих під`їздів буд. №5 на вул. Котляревського та інші актуальні питання, які наразі не знайшли свого відображення у Програмі соціально-економічного розвитку через недостатнє фінансове забезпечення. Водночас депутати не приховували свої тривоги про стан цієї Програми, коли сформується Надвірнянська ОТГ.

Заступник міського голови Василь Василенко представив Програму безпеки та організації дорожнього руху у м. Надвірна на 2018-2020 роки у новій редакції, яку своїм окремим рішенням депутати також затвердили.

Ще 10 програм депутати підтримали своїм позитивним голосуванням, а також затвердили план роботи міської ради на І півріччя 2020 року і внесли зміни у міські цьогорічні програми під керівництвом Тараса Пекарського.

У низці ухвалених рішень – затвердження проекту землеустрою щодо відведення 4,5454 га земельної ділянки на вул. Рамішвілі в урочищі «За залізницею» у Надвірній, яку передали на постійне користування КП «Надвірнаводоканал», для будівництва міських очисних споруд.

Програми розробки містобудівної документації; ведення містобудівного кадастру; розвитку земельних відносин та землекористування на території м. Надвірна на 2020 рік затверджено за координацією начальників відділів містобудування та архітектури і земельних відносин Світлани Кантор та Лілії Хлопан.

Наприкінці прозвучали депутатські запити і звернення.

Інф. Надвірнянської

міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!