- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Етно-вечірка у Надвірній або як сучасна молодь святкує вечорниці

Posted By Модератор On 20.12.2019 @ 13:04 In Ми - українці,Свята | No Comments

Ніч перед Андрієм щедра на дива. Саме у цей час за давнім українським звичаєм молодь влаштовувала вечорниці. Жартували, забавлялись, знайомились. Відродити традиції та відновити старовинні обряди свята Андрея цьогоріч уже вкотре мали змогу усі охочі. Організатором дійства став Надвірнянський районний центр дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді за сприяння Надвірнянської міської ради.

 вечорниці [1]

Запросила всіх на справжні народні забави ґречна господиня дивосвята директор РЦДТНПВМ Руслана Калин. Зустрічали гостей колоритні музики, гостинні молодиці та дівчата у народному строї. В. о. міського голови Тарас Пекарський, бурмістр польського міста-побратима Пруднік Ґжеґож Завішьляк, заступник міського голови Василь Василенко зичили усім святкового настрою, щасливих подій у прийдешньому році, Божої опіки для всієї України, передали вітання й від народного депутата України Зіновія Андрійовича.

Розпочалося дійство під запальні гуцульські співанки та жарти у виконанні Богдана Катрича, Ганни Фертіль, Степана Паньківа. Опісля чарівні ведучі Лілія Грицюк і Роксолана Мислюк нагадали історію свята та запросили всіх до веселих розваг, забавних ворожінь і смачних частувань. Вихованці гуртків вокального-інструментального напрямку під керівництвом Світлани Дремлюги, Оксани Кудляк, Марії Рудяк та Наталії Боднарчук подарували присутнім незабутні емоції. Гості вечорниць надзвичайно тепло зустрічали виконавців, співали та веселились разом із ними.

вечорн [2]

Обереги для захисників України виготовили керівники гуртків декоративно-прикладного напрямку Олена Копчук, Ірина Кочержук, Людмила Марущак, Андріана Шибіста. Створені з любов’ю різдвяні ангели захищатимуть військових на передовій.

Співи, жарти, розваги переплітались із запальними танцями. Класичну і сучасну хореографію презентували вихованці під орудою Валентини Демчук, Мирослави Максим’юк, Надії Карпової. Хто із парубків вправніший та енергійніший – продемонстрував танок «Козацькі забави» у виконанні гостей заходу вихованців Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату (кер. Ольга Марченко). Колоритні «Тропітки» зачарували динамікою, синхронним та майстерним виконанням.

За веселими розмовами й забавами згадали про найцікавішу частину вечорниць – ворожіння. Ведучі запросили усіх, хто мріє знайти кохання, у цей незвичний вечір отримати підказку від долі. Дівчата жартували, веселились, дізнавались у святого, що ж на них чекає у новому році. І звісно, не обійшлось без обряду кусання солодкого коржа-калити – головного символа Андріївського свята. Намагаючись відкусити його, хлопці змагались у влучності та спритності, залицялись до дівчат.

Відроджувати автентичні народні танці – це сучасно, актуально та драйвово. Здавалось би, прості і повторювані рухи, сповнені, проте, потужним зарядом енергії, символіки, духу часу. Як танцювати «Канаду», «Гречаники», «Гуцулку» навчались під керівництвом Валентини Демчук та Надії Карпової.

За цікавими заняттями час пролетів дуже швидко. Найколоритніше грудневе дійство завершилось смачним частуванням та спільними світлинами на пам’ять. Тепла атмосфера, затишний інтер’єр, приємне товариство – такі Андріївські вечорниці залишаться у спогадах надовго.

Лариса ВАГИЛЕВИЧ,

керівник гуртка літературної

майстерності Надвірнянського РЦДТНПВМ.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/12/etno-vechirka-u-nadvirnij-abo-yak-suchasna-molod-svyatkuje-vechornytsi/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/вечорниці.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/вечорн.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.