Газета по-надвірнянськи
 

Презентація книги «Гуцульська магія» і часопису «Гуцульщина і Покуття»

6 грудня 2019, 14:26 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 335 переглядів

20 листопада у читальній залі Надвірнянської ЦРБ відбулись дві цікаві події – презентація нового часопису «Гуцульщина і Покуття» та презентація книги «Гуцульська магія» краєзнавця Євгена Луціва.

На презентацію часопису до Надвірної прибули шеф-редактор журналу, генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, кавалер Ордена Княгині Ольги, заслужений працівник культури, лауреат премії ім. І. Вагилевича та ім. Героя України М. Сікорського Ярослава Ткачук, головний редактор журналу, письменник, видавець, Заслужений журналіст України, лауреат Міжнародних літературних Премій ім. І. Вільде та ім. В. Винниченка, журналістської премії ім. В. Чорновола Олександр Масляник, який розповів про ідею та мету заснування журналу «Гуцульщина і Покуття».

Засновником видання є Національний музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Йосафата Кобринського. Це етнологічно-етнографічний, культурологічний та історико-краєзнавчий журнал, який знайомить читачів із малодослідженими сторінками з історії минулого та сьогодення карпатського краю. Шеф-редактор журналу Ярослава Ткачук зацікавила присутніх своєю розповіддю про потужну роботу музею, а також розповіла про фундаторів і організаторів музею народного мистецтва о. Йосафата Кобринського та першого директора Володимира Кобринського. Сьогодні музей займається потужною дослідницькою та видавничою справою й ознайомила учасників презентації з книгою про життя і творчість забутого художника Василя Петрука, уродженця с. Мишин Коломийського району, забороненого у радянські часи. Член редколегії журналу «Гуцульщина і Покуття» краєзнавець Ігор Андруняк, подякувавши за зустріч і презентацію, висловив найкращі побажання для редакції журналу та цікаві пропозиції для співпраці.

IMG_3621

Представляючи автора книги «Гуцульська магія» Євгена Луціва – крає­знавця, лауреата обласної премії ім. Марійки Підгірянки та районних ім. Надії Попович та Юрія Шкрумеляка, голову районної організації Все­українського історико-просвітницького товариства «Меморіал» ім. В. Стуса, ведуча заходу завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька зауважила, що у новому часописі «Гуцульщина і Покуття» опубліковано інформацію про цю книгу, а також розміщено статтю Любові Косило «Гуцульська демонологія».

Євген Луців розповів про свою працю над книгою «Гуцульська магія», яка видана цього року київським видавництвом ОВК і стала переможцем Конкурсу літературних талантів цього видавництва. Він ознайомив з основними розділами книги та цікавими історіями з життя відомих мольфарів, які описані в книзі.

Євген Луців – відомий у Надвірнянщині краєзнавець, переможець літературних конкурсів, автор багатьох книг «Бойове мистецтво гуцулів», «Люди з легенди», «Заворожені від кулі і меча», «Просвіта» Надвірнянщини» та ін., учитель Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст.

Книга «Гуцульська магія» знайомить читачів із маловивченими відомостями про мольфарство, знахарство, відьмацтво, чи по-сучасному екстрасенсорику. Видання Євгена Луціва – унікальне дослідження надприродних умінь гуцульських магів-мольфарів, які є носіями давніх знань служителів язичницького релігійного культу – волхвів. Автор на основі історичного, міфологічного матеріалу розкриває маловідомі аспекти магічного мистецтва гуцульських мольфарів, яке й досі збережене у Карпатах. Продовженням теми стала демонстрація відеофільмів про музей гуцульської магії у Верховині та про відомого мольфара Михайла Нечая.

Редактори нового часопису «Гуцульщина і Покуття» Ярослава Ткачук та Олександр Масляник подарували читачам бібліотеки презентований журнал і книгу-альбом «Скарби Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського» (упорядник Ярослава Ткачук), а Євген Луців – свою книгу «Гуцульська магія». Презентація видань відбулася в атмосфері невимушеного спілкування між її учасниками, серед яких головний редактор газети «Народна Воля», Заслужений журналіст України Іван Гриджук (до речі, Ярослава Ткачук і Олександр Масляник – однокурсники Івана Гриджука, у цьому році вони відзначили 40-річчя закінчення факультету журналістики Львівського Франкового університету), голова Надвірнянського районного осередку ГО «Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» Роман Гурмак, краєзнавець, історик Михайло Семкіяш, бібліотекарі. Директор Надвірнянської ЦБС Галина Волошин, подякувавши авторам за зустріч, відзначила, що журнал «Гуцульщина і Покуття» та книга «Гуцульська магія» як нові видання стануть цікавими для читачів бібліо­тек, адже розраховані на тих, котрі цікавляться духовним, історичним і культурним розвитком краю.

Інф. Надвірнянської ЦРБ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!