- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Тисменичанська Екологічна Варта: премія – на нові ідеї

Posted By Модератор On 06.12.2019 @ 14:32 In Новини | No Comments

Нещодавно обласна рада відзначила грошовою премією у розмірі 100 тис. грн. Тисменичанську сільську раду за зайняте третє місце у 8-ому обласному конкурсі «Громада кращого довкілля». Ці кошти спрямують на нові екологічні проекти та ініціативи громад.

Як ми інформували у «Народній Волі» у № 63-65 від 21 червня ц. р., у селі Тисменичани із 2016 року при виконкомі сільської ради активно працює товариство «Екологічна Варта». Активісти цієї добровільної екологічної дружини об`єдналися, щоб не на словах, а на практиці захистити довкілля від стихійних сміттєвих звалищ, звезення з навколишніх сіл відходів від забою тварин тощо. Їм вдалося ліквідувати стихійні смітники, встановити контейнери для збору пластикових пляшок і склотари та організувати їх вивезення. Не залишили поза увагою й інші природоохоронні напрямки: боротьба із незаконною вирубкою лісу та борщівником, а також із порушеннями у сфері риболовлі, мисливства та ін.

65108811_100844061215403_65 [1]

Вміло очолює й організовує діяльність «Екологічної Варти» ініціатор її створення Василь Чуйко. Не могли не привітати його і товариство із визнанням на обласному рівні. Поцікавилися і подальшими планами.

Василь Миколайович акцентував на тісній співпраці із керівництвом сільської ради. Підтвердив, що преміальні кошти вирішили спрямувати тільки на екологічні об`єкти. Минулої суботи на нараді членів «Екологічної Варти» за участі Тисменичанського сільського голови Сергія Баланюка вирішили першочергово закупити сім контейнерів для відходів вартістю по 7 тис. грн. і встановити їх на сільському цвинтарі, біля школи і дитсадка. Для встановлення їх на цвинтарі необхідно забетонувати спеціальні майданчики. За отримані кошти планують придбати ще й будівельні матеріали і виготовити власноруч 12 контейнерів для пластикових пляшок замість наявних старих, а також для склотари.

Є й інші задуми, які обговорюють з активістами-екологами. Склад «Екологічної Варти» (майже два десятки тисменичанців) періодично оновлюється. Оновлюються й ідеї, які підправляють і уточнюють час та обставини. Василь Чуйко вдячний всім за співпрацю. Особливі слова подяки односельцям, які працюють і проживають за кордоном, поповнюють касу пожертвами на охорону довкілля і цікавляться вирішенням екологічних проблем частіше й активніше, ніж ті жителі, котрі постійно проживають у Тисменичанах. Зокрема, за надіслані кошти із-за кордону односельчанами Любомиром Євгеновичем Шіляком та Романом Миколайовичем Фучком придбали сміттєвий контейнер. Свою діяльність активісти всебічно висвітлюють у FB на сторінці «Тисменичанська Екологічна Варта».

Василь Чуйко – енергійний і небайдужий лідер «Екологічної Варти», досвідчений механізатор-інженер сільського господарства, порядний сім`янин і справжній господар – сподівається, що з часом зникне пасивність серед багатьох краян. Віримо, що так і буде. І краще та здоровіще стане не лише жителям Тисменичан, але й нашій Надвірнянщині, чимало громад якої мають чому доброму повчитися у тисменичанців.

Вл. інф.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/12/tysmenychanska-ekolohichna-varta-premiya-na-novi-ideji/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/65108811_100844061215403_65.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.