- Народна Воля - http://volya.if.ua -

«Відлуння Карпат» – учасник міжнародного фестивалю духовної музики та Різдвяних колядок у Румунії

Posted By Модератор On 20.12.2019 @ 13:01 In Ми - українці,Фестивальне | No Comments

На запрошення місцевої влади міста Шомкута-Маре (Румунія) народний аматорський фольклорний колектив «Відлуння Карпат» Пнівського будинку культури взяв участь у Міжнародному фестивалі духовної музики та Різдвяних колядок, який відбувся 8 грудня у церкві Святих Архангелів Михаїла та Гавриїла с. Вилені (округ Марамуреш).

 Відлуння [1]

«Відлуння Карпат» став єдиним фольклорним гуртом з України у такому престижному фестивалі та перебував на одній сцені з відомими хоровими колективами і фольклорними виконавцями з Румунії й інших країн.

Опісля ранкової Святої Літургії у церкві Св. апостолів Петра і Павла учасники колективу виконали наші прикарпатські колядки «Нова радість стала», «Ой, лужок, лужок», «Ой, Лелія, Лелія» та «В Вифлеємі новина». Фестивальне дійство розпочалось під вечір 8 грудня і тривало далеко за опівніч. Хоч на власний виступ пнівські фольклористи чекали трохи довго, але враження від піснеспівів відомих хорів та фольклорних виконавців компенсувало години очікування. До речі, «Відлуння Карпат» – єдиний колектив, який виконував на фестивалі автентичні колядки українською мовою, а саме «В лісі на морозі», «Блудили блудці», «Ми прийшли до Тебе», що неабияк вразили численних глядачів та учасників фесту, а пнівською колядкою «Дівонько» зірвали море овацій присутніх у Божому храмі.

Всіх учасників колективу переповнювали емоції та гордість, що вони гідно представили Україну за кордоном. Учасниця колективу Тетяна Онуфрак ділиться враженнями від поїздки:

– Згадуючи той момент, коли ми перетнули кордон, можна розповідати дуже багато, бо в кожного із нас залишилось безліч приємних спогадів… Щиро дякую організаторам цієї поїздки, працівникам БК Ірині Сороцькій та Галині Пуканюк за їх творчу ідею і сумлінну працю.

А художній керівник Галина Пуканюк на своїй сторінці в мережі Фейсбук, розповідаючи про поїздку та дякуючи всім учасникам за відмінний виступ, зазначила:

«Ви всі знаєте, що ми самі нічого би не зробили. Це все завдячуючи вам і, звичайно, велика подяка чудовому начальнику відділу культури Надвірнянської РДА Олександрові Зварчуку, якого ми дуже цінуємо і поважаємо».

Приємно відзначити, що румунська сторона й організатори високо оцінили виступ фольклорного колективу з Пнів`я. Сподіваємося, що це не остання поїздка пнівських аматорів сцени за кордон на мистецькі проекти.

 Володимир ПИТЛЮК.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/12/vidlunnya-karpat-uchasnyk-mizhnarodnoho-festyvalyu-duhovnoji-muzyky-ta-rizdvyanyh-kolyadok-u-rumuniji/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/Відлуння.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.