Газета по-надвірнянськи
 

Застосування реєстраторів розрахункових операцій

6 грудня 2019, 14:34 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 151 переглядів

Звертаємо увагу платників податків на ключові новації законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (закони № 128-IX та № 129-IX від 20.09.2019).

Реєстратори розрахункових операцій (РРО) не потрібно використовувати спрощенцям 1-ї групи (річний дохід до 300 тис. грн.), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

Нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна встановити на будь-який гаджет, у т. ч. і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним стане не тільки скачування самої програми, але й її підтримка.

Використання програмних РРО – із 19 квітня 2020 року.

Із жовтня 2020-го використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1-ї групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності – продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції, готелі.

Із 1 січня 2021 року використання РРО буде обов’язковим для фізичних осіб платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

Надвірнянське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!