Газета по-надвірнянськи
 

Бистриця Надвірнянська – найчистіша річка у басейні Дністра

11 січня 2020, 12:46 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 749 переглядів

Сучасний підхід до управління водними ресурсами передбачає розроблення плану управління річковим басейном. Одним із кроків щодо його розроблення у 2019 році став аналіз антропогенних впливів, кількісного та якісного стану вод. Тому лабораторія Дністровського басейнового управління водних ресурсів у другому півріччі провела моніторинг поверхневих вод.

Бистриця

За шість місяців у лабораторії проаналізували 384 проби, відібрані з масивів поверхневих вод у басейнах річок Дністер, Вісла та Дунай на вміст 30 токсичних органічних речовин – пестицидів, поліароматичних вуглеводнів та летких органічних сполук. У досліджуваних масивах поверхневих вод встановлено, як мінімум один раз, присутність 21 речовини.

За результатами досліджень встановлено, що найчистішою річкою у басейні Дністра є Бистриця Надвірнянська, оскільки за півріччя у ній не виявлено жодної сполуки з переліку пріоритетних забруднюючих речовин.

Щоправда, у соцмережах з`явилися окремі критичні коментарі, автори яких зауважують, що такий стан ріки Бистриця Надвірнянська від того, що нема впливу від діяльності ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» і що невдовзі Бистриця Надвірнянська може потерпати від наслідків діяльності одного з туристичних комплексів за умови приєднання гірського однойменного села до ОТГ з-поза меж нашого району.

Наш кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!