Газета по-надвірнянськи
 

Фестиваль, до якого залучили майже 1000 учасників, перегорнув завершальну програмну сторінку

17 січня 2020, 13:00 | Рубрика: Свята, Тема дня Версія для друку Версія для друку 266 переглядів

Різдво_закриття

Про яскраві видовищні дійства на майдані Шевченка у м. Надвірна біля головної ялинки, які тривали у рамках фестивалю «Файне Різдво», ми детально інформували наших читачів у попередніх числах «Народної Волі». 14 січня, у день старого Нового року і величного християнського свята Василія Великого, відбулося феєричне закриття фестивалю, згуртувавши чимало краян і гостей Надвірнянщини. Незмінна чарівна ведуча Галина Чуревич нагадала, що фестиваль стартував 19 грудня, на свято Миколая. Майже місяць він дивував вертепами, прадавніми автентичними колядками та щедрівками. «Файне Різдво» вражало багатогранністю та неповторністю, глядачі побачили багато цікавого, змістовного, неординарного та самобутнього у фес­тивальних виступах майстрів сцени не тільки Надвірнянщини, а й Прикарпаття, Тернопільщини і Буковини.

Творчі колективи на сцені «Файного Різдва» показали надзвичайне святкове розмаїття: колядки, щедрівки, вертепи, свято пампуха, українські народні пісні і танці, драйвові молодіжні дискотеки. Нікого не залишила байдужим виставка-конкурс творчих робіт «Душа моя в Різдві», експонована Надвірнянською дитячою художньою школою у церквах, вестибюлі Надвірнянської міської ради, вітринах магазинів. Усі ці таланти – у дарунок новонародженому Божому Синові.

  • Засновниками і співорганізаторами культурно-мистецького проекту є Надвірнянські районна держадміністрація, районна рада та Надвірнянська міська рада. Під час закриття фестивалю глядачі вдячними оплесками зустріли на сцені керівників цих владних структур. Голова РДА Володимир Пасько щиро подякував усім учасникам святкового дійства, зазначивши, зокрема, що завдяки їм ще раз переконалися: коляда є великим скарбом, який показує світові нашу культуру. Очільник району також подякував небайдужим жителям міста і району за щирі оплески і посмішки, тим, котрі долучилися до його організації, завдяки чому Надвірна стала центром духовного та культурного життя Прикарпаття.

В. о. Надвірнянського міського голови Тарас Пекарський підкреслив, що надвірнянці та гості міста вкотре стали свідками самобутнього й унікального Різдвяного дійства із притаманним нашому місту колоритом. А ще склав щиру подяку всім, котрі долучилися до його організації і проведення: учасникам фестивалю, які на сцені колядками, вертепними сценками та щедрівками прославляли народження Ісуса; комунальним службам, освітнім закладам міста та району, зокрема, Надвірнянському коледжу НТУ, райцентру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді, музичним школам і художній за оформлення свята й організацію виставки творчих робіт; відділу поліції, охоронній фірмі, засобам масової інформації та відео­операторам за висвітлення культурно-мистецького проекту; організаторам ярмаркового містечка, колективам відділу культури РДА і районного будинку культури та ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр», співорганізаторам культурного дійства – РДА і районній раді, а також співзасновникові фестивалю, народному депутатові України Зіновію Андрійовичу, жителям і гостям міста. Завдяки всім Вам, акцентував промовець, ми мали можливість поринути у справжній світ Різдвяного дива.

Керівники району і міста вручили Подяки всім, хто долучився до організації і проведення культурно-мистецького проекту «Файне Різдво» у Надвірній.

Нагадаємо: до мистецької програми залучили майже тисячу учасників. Окрім колективів із Надвірнянщини, запам`яталися гурти «Медовий полин» та «Bend Era», колядники із Верховини, народні колективи «Опілля», «Черемшина» і звичайно, румунський гурт «Фінтеушу Маре». Участь цього колективу обнадіює, що фестиваль «Файне Різдво» у перспективі набуде статусу Міжнародного. Відрадно, що «Фінтеушу Маре» включив до свого репертуару колядку «Небо і земля». А своїм різдвяним репертуаром під час закриття фестивалю вразив усіх колядками, пісенними і хореографічними номерами національний академічний ансамбль «Гуцулія» з Івано-Франківська, а також одухотворили й емоційно припіднесли музичні композиції у виконанні заслуженої артистки України Світлани Весни.

Третій фестиваль згорнув творчі крила, щоб розправити їх наступного Різдва.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!