Газета по-надвірнянськи
 

Хору, який служить Богу – 10 літ

11 січня 2020, 12:57 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 1,357 переглядів

Напередодні Свят-вечора, 5 січня, у церкві Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ у Надвірній хор «Елеус» під орудою регента Любові Стефанської концертом-молитвою відзначив свій десятий день народження. Церковний хор організував заслужений артист України, віртуоз-скрипаль Сергій Орел 10 літ тому і співав у цьому Божому домі на запрошення отця Григорія Сімкайла (нині обоє відійшли у Вічність).

Хор-Елеус

У святковому дійстві взяли участь хори «Феліціо» (кер. Наталія Пришляк), «Благодатний вогонь» під орудою Уляни Семенишин та народний муніципальний оркестр народної музики Надвірнянського РБК «Аркан» Сергія Орла (кер. Володимир Остап`юк). Храм, як завше, наповнився проникливим і дзвінкоголосим Божественним співом, душевним теплом та радістю. Звучали як українські духовні пісні, зокрема, К. Стеценка, Д. Бортнянського, П. Чеснокова тощо, так і колядки Сергія Орла та молитва до Богородиці.

На адресу іменинників линуло чимало доброзичливих вітань від колег-хористів, священників, шанувальників та вірян. Зокрема, у мережі FB Калина Шпанюк-Мельничук наголошує:

«…Чарівні симфонії духовного піднесення і земної любові спліталися воєдино і підносилися до Господнього престолу – таким було відчуття під час концерту-молитви хору «Елеус». Здатність захопити увагу пересічного глядача з самого початку свого виступу і тримати його в такому елегійному стані до завершення, це – висока майстерність, гідна найвищої похвали. Така духовна просвітленість і піднесення стали для нас своєрідним благословенням перед важливими у житті кожного християнина святами: Свят-вечором і Різдвом Христовим.

Бажаємо п. Любові та її чудовому колективу святкувати на своєму мистецько-духовнім шляху ще багато-багато ювілейних десятків, насолоджуватися своєю працею на прославу Божу, з перших нот потрапляти в атмосферу добра, тепла і любові! Хай береже Вас Господь на всіх стежинах життя. З роси й води і чистих джерел натхнення та здоров’я!».

Отець Ігор Шліхутка побажав ювілярам творчих успіхів, співати і далі на славу Божу, використовувати всі свої творчі дари, які надав їм Господь. Помолилися і за упокій душі колишнього учасника хору, Почесного громадянина Надвірної Сергія Орла, який був дідусем і творчим наставником молодої керівниці «елеусів» Любові Стефанської. Вона увібрала всі найкращі риси творчого характеру дідуся, з дитинства прислухалася до мелодії його скрипки та щемливих слів, які перероджувалися у чудову пісню. Музика поселилася в її душі назавжди. Бог обдарував її талантом, працелюбністю та добродушністю. Любов знайшла свою особливу стежку до Всевишнього і допомагає іншим пройнятися Божою любов`ю.

Перейнявся та запричастився святково-духовною аурою і народний депутат України Зіновій Андрійович.

В особливий спосіб висловив вітання парафіяльному хору «Елеус» Єпарх Коломийський кир Василій Івасюк, котрий зранку того ж дня, у неділю, яка носить назву Святих Отців, у цьому храмі проводив Богослужіння і вітав з прийдешнім Різдвом Христовим. «Щиро дякую всім учасникам, бо ви направду будуєте Україну в молодих серцях й утверджуєте Її в совісті дорослих. Прикарпаття, наче сполучний місток, єднає в собі західноєвропейські віяння й автентичне українське коріння. Схвальні відгуки про концерти вашого колективу знаходимо повсюди», – наголосив владика Василій.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!