Газета по-надвірнянськи
 

ІV польсько-український форум журналістів

31 січня 2020, 13:03 | Рубрика: Акцент, У світі журналістики Версія для друку Версія для друку 861 переглядів

Із 22 по 24 січня ц. р. у містечку Казімєж-Дольний Люблінського воєводства (Республіка Польща) відбувся ІV польсько-український форум журналістів, в якому з української сторони взяла участь делегація Національної спілки журналістів України на чолі з її головою Сергієм Томіленком.

Форум розглянув широкий спектр історичної політики у медіа, тему пошукових робіт та вшанування в Україні, історичну проблематику в українських ЗМІ, теми маніпуляції й дезінформації, гібридні виклики для Польщі та України, низку питань у ракурсі «журналісти та закон», а також про роль місцевих журналістів та ЗМІ у формуванні міжнародних відносин. Учасники форуму відвідали факультет журналістики Люблінського католицького університету та ознайомилися з ініціативою Тримор`я в Інституті Центральної Європи, віддали шану полеглим воїнам Української Народної Республіки на місцевому меморіальному цвинтарі.

Учасники Форуму прийняли Звернення до української влади, яке публікуємо нижче.

Нотатки учасника Форуму Івана Гриджука – у наступному числі.

Звернення

Ми, польські та українські журналісти, звертаємося до української влади не впроваджувати до українського законодавства норми, що передбачають штрафи і навіть ув`язнення для журналістів.

Впровадження цих норм міститься у законопроекті про боротьбу з дезінформацією, який представив 20 січня міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський. За нашою оцінкою, ініціатива, спрямована на захист від дезінформації, гібридних атак і фейк-новин, не повинна містити інструменти, що загрожують свободі слова. У сучасній ситуації гібридної війни, особливо після анексії Криму Росією та війни на сході України, варто усвідомлювати, що журналісти та засоби масової інформації – це союзники кожного, хто хоче захистити національний інформаційний простір України від брехні та маніпуляцій. Залякування журналістів кримінальними санкціями супере­чить засадам свободи слова у демократичній державі.

У Польщі такі норми діють із 1984 року і були впроваджені комуністичною владою, щоби переслідувати журналістів. І хоча з часу політичних перетворень минуло понад 30 років, вилучити їх із польського законодавства не вдалося. Це шкодить реалізації засад свободи слова і свободи вираження поглядів. Ухвалення нині подібних положень в Україні було б лише повторенням тих же самих помилок.

Учасники ІV польсько-українського журналістського форуму Асоціації польських журналістів та Національної спілки журналістів України.

Звернення підписали Кшиштоф Сковронський, голова Асоціації польських журналістів та Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України.

м. Казімєж-Дольний, Республіка Польща.

23 січня 2020 р.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!