Газета по-надвірнянськи
 

Керівництво і депутати Пасічнянської сільської ради об`єднаної територіальної громади вступили у 9-місячний марафон діяльності оновленого органу місцевого самоврядування

24 січня 2020, 13:00 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 1,820 переглядів

У понеділок, 20 січня, відбулася перша установча сесія Пасічнянської сільської ради ОТГ. Її засідання проходило в актовій залі Пасічнянського ліцею. Однак, як пізніше зазначив новообраний сільський голова Андрій Гунда, керівництво ради плануватиме проведення своїх сесій і виконавчого комітету у різних установах сіл Пасічна і Пнів та селища Битків.

гунда

Голова Пасічнянської сільської виборчої комісії Оксана Калинюк ознайомила з рішеннями Пасічнянської СВК № 22 та № 23 від 27 грудня 2019 року про обрання 26-ти депутатів Пасічнянської сільської ради ОТГ у відповідних виборчих округах та Пасічнянського сільського голови ОТГ Андрія Олексійовича Гунди («Народна Воля» публікувала офіційне повідомлення про це у числі 1-3 від 11 січня ц. р.).

Після прийняття присяги посадовця місцевого самоврядування Андрієм Гундою голова СВК Оксана Калинюк вручила йому посвідчення про обрання Пасічнянським сільським головою, а він, у свою чергу, вручив відповідні посвідчення кожному депутату сільської ради. Сільському голові Андрієві Гунді сесія присвоїла 9-й ранг посадової особи місцевого самоврядування у межах 4-ї категорії посад.

Новообране керівництво і депутатів сільської ради благословили Пнівський отець-декан Богдан Михайлина та о. Олексій Градюк. Перед початком роботи сесії у Пасічнянському храмі відбулося подячне Богослужіння за успішну роботу на благо громади новообраної сільської ради та здоров`я народних обранців.

«Пам`ятайте: за кожним вашим словом і справою стоять люди, їх щоденні попити та інтереси, – зазначив у своєму вітальному слові о. Богдан Михайлина. – Емоції проходять, а справи залишаються. Закликаю вас до плідної праці на благо громади. Вчімося творити добро, а не лише критикувати». Отець-декан передав Боже благословення від Владики, Єпископа Коломийської єпархії УГКЦ Василія Івасюка.

У вступному слові сільський голова Андрій Гунда подякував виборцям за підтримку його кандидатури на виборах 22 грудня 2019 р., висловив вдячність своїм опонентам та їхнім виборцям і наголосив, що зараз основне за короткий час протягом 9-ти місяців (адже наприкінці жовтня ц. р. мають відбутися вибори до місцевих рад уже за новим виборчим законодавством) – спільна, злагоджена робота на благо громади Пасічної, Пнів`я і Биткова як новообраної сільської ради, так і підприємств, установ, організацій, підприємницьких структур, громадських організацій та релігійних громад та кожного жителя ОТГ.

«Ми відкриті для всіх жителів і виборців об`єднаної територіальної громади, – наголосив Андрій Гунда. – Всі засідання сесій транслюватимемо у «живому ефірі» у відповідній групі соціальних мереж».

Він також підтвердив свою прихильність і курс на ділову, предметну і взаємовигідну співпрацю з чинною районною владою, на спільне вирішення дотичних справ із Надвірнянською міською радою та Делятинською селищною радою ОТГ, з НГВУ «Надвірнанафтогаз» і в цілому з ПАТ «Укрнафта», а також із Пасічнянським виробничим підрозділом «Укр­газвидобування» (до речі, керівник цього підрозділу Сергій Савчук обраний депутатом Пасічнянської сільської ради у в/о № 3 та головою депутатської бюджетної комісії сільської ради). Значну увагу новообрана сільська рада, на переконання сільського голови, повинна надати вирішенню земельних проблем у трьох селах ОТГ.

Після обрання лічильної комісії на чолі з головою депутатом Віталієм Типусяком за пропозицією сільського голови Андрія Гунди секретарем Пасічнянської сільської ради ОТГ на строк повноважень сільської ради шляхом таємного голосування обрана депутат у в/о №1 Марія Миколаївна Михайлюк, яка до цього працювала секретарем Пасічнянської сільської ради («за» – 25, «не підтримали» – 2). На секретаря сільської ради покладено також обов`язки з реєстрації актів цивільного стану.

За пропозицією сільського голови Андрія Гунди сформовано 4 депутатські постійні комісії сільської ради. Комісії очолили:

  • з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій, соціально-економічного розвитку та регуляторної політики – Сергій Савчук;
  • з питань земельних відносин, будівництва, архітектури, екології, лісокористування та раціонального природокористування – Любов Вінтоняк;
  • з питань освіти, охорони здоров`я, культури, туризму, молоді і спорту – Дмитро Андрусяк;
  • з питань прав людини, законності, правопорядку, депутатської діяльності, етики, регламенту, соціального захисту населення, надзвичайних ситуацій, прав учасників та ветеранів АТО – Богдан Михайлюк.

За поданням сільського голови затверджено структуру апарату та чисельність працівників виконавчого комітету сільської ради: апарат – 9 осіб, а всього чисельність виконавчого комітету 53 особи. Серед інших відділів буде і відділ з міжнародних проектів розвитку ОТГ. Сесія прийняла також рішення про покладення обов`язків сільських старост до перших їх виборів у селі Пнів на Василя Миколайовича Гладиша, у Биткові – на Василя Йосиповича Вінтоняка. Затверджено також заступниками сільського голови з виконавчої роботи Володимира Юрійовича Крошкова і Ольгу Іванівну Ганиш. Для початку реорганізації Пнівської сільської і Битківської селищної рад шляхом їх приєднання до Пасічнянської сільської ради ОТГ створена відповідна комісія з реорганізації.

Склад виконавчого комітету сільської ради ОТГ на чолі з сільським головою – 17 членів. Прийнято рішення про міжбюджетні трансфертні відносини Битківської селищної, Пнівської сільської рад.

Сільський голова ОТГ Андрій Гунда відзначив також, що орієнтовно через два тижні відбудеться наступна сесія сільської ради, яка обговорить і прийме рішення про Регламент сільської ради та положення про постійні депутатські комісії, про надання матеріальної допомоги та інше.

Він висловив подяку керівництву і членам Пасічнянської сільської виборчої комісії та усіх дільничних виборчих комісій, зазначивши, що вибори пройшли чесно, хоча з дещо низькою явкою виборців, що він усвідомлює такий високий кредит довіри до його кандидатури і належно оцінює діяльність своїх опонентів на посаду сільського голови. На його думку, якщо протягом дев`яти місяців, які залишилися до наступних місцевих виборів, усі депутати та виборці і жителі ОТГ так працювали, як під час виборчої кампанії, то успіхи і здобутки Пасічнянської ОТГ були б небаченими і немислимими. Першочергово сільська рада лобіюватиме питання ремонту дороги, завершення будівництва середньої школи у Биткові та налагодження водопостачання у Пасічній, залучаючи до вирішення цих багаторічних проблемних питань районну, обласну владу й урядові чинники у столиці і парламент.

Новообраного сільського голову ОТГ Андрія Гунду та депутатів Пасічнянської сільської ради ОТГ привітали і висловили підтримку у співпраці, а також відзначили важливе значення утворення Пасічнянської ОТГ народний депутат України Зіновій Андрійович, народний депутат України попереднього скликання Юрій Дерев`янко, голова райдержадміністрації Володимир Пасько, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, депутат обласної ради Руслан Осташук, Битківський селищний голова, а відтепер – в. о. селищного старости Василь Вінтоняк.

депутат

деревянко

пасько

Очевидно і безперечно, новообрана сільська влада у Пасічній повинна взяти до уваги і виконання побажання та пропозиції згаданих промовців, зокрема, щодо налагодження такої роботи, аби Пасічнянська ОТГ стала успішною, потужною, фінансовоспроможною і високопрофесійною не лише в нашій області, але й в Україні і зуміла налагодити тісну співпрацю з місцевими підприємствами, передусім, нафтогазовидобувного, лісового та будівельного комплексів, які є майже на 90 % бюджетоутворюючими, аби вкладала свою мудрість і господарський хист у розвиток туризму у Карпатах, аби використала належно досвід і професійний рівень відповідальних працівників апарату РДА, які працюватимуть тут, аби зуміла кооперуватися і підставити плече для вирішення господарських справ громади, найперше екологічного спрямування, проявляючи при цьому громадську і громадянську позиції, аби демонструвала перевагу справді нової форми місцевого самоврядування в особі ОТГ, аби депутати для цього всього мали силу, терпіння, вміння та знання, аби всі владні мужі і народні обранці забули про свої політичні уподобання і не списували прорахунки на когось із чужих, а мали у собі сили підтвердити, що утворення Пасічнянської ОТГ є направду історичною подією нашого краю, аби вміли і пам`ятали шанувати ініціативу та працю попередніх керівників і депутатів Пасічнянської і Пнівської сільських та Битківської селищної рад. До слова, у день проведення сесії своє 60-річчя відзначила секретар Битківської селищної ради Галина Годзюр.

зал

Як символи влади сільський голова отримав від вдячних виборців булаву та книгу генерала міліції, професора, народного депутата України, уродженця с. Пасічної Михайла Цимбалюка. Характерна і така деталь та особливість, що у роботі першої установчої сесії Пасічнянської сільської ради ОТГ взяли участь в. о. Надвірнянського міського голови Тарас Пекарський, Делятинський селищний голова ОТГ Богдан Клим`юк, сільські голови Стримби – Любомир Дубіщак, Лоєви – Ярослав Зварич, депутати обласної ради Андрій Марійчин та Ольга Федишина, депутати районної ради Степан Северилов, Тетяна Пришляк, Володимир Мандзюк, радник голови ПАТ «Укрнафта» Роман Струтинський, керівник апарату РДА Микола Кравчук. Цим самим продемонстровано, що місцеве самоврядування має перспективи розвитку не у самозамкнутості, а на основі знань, досвіду і добровільного кооперування можливостей для вирішення спільних проблем декількома об`єднаними територіальними громадами.

І звичайно приємне враження залишилося від належного оформлення актової зали та створення належних умов для роботи сесії завдяки директору Пасічнянського ліцею Романові Садруку, який серед інших обраний членом виконкому сільської ради.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!