Газета по-надвірнянськи
 

Не підтримувати законопроєкт № 2598

11 січня 2020, 13:43 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 37 переглядів

Народні депутати України Зіновій Андрійович, Едуард Прощук, Ігор Фріс та Олександр Матусевич від Івано-Франківської області взяли участь у засіданні регіональної платформи «Реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади у контексті конституційних змін і впровадження засад нового адміністративно-територіального устрою», яка відбулася з ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України у рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

У заході взяли участь Івано-Франківський міський голова, голова регіонального відділення АМУ Руслан Марцінків, керівництво Івано-Франківської обласної ради та ОДА, науковці Юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, міські, селищні й сільські голови, очільники ОТГ, експерти та журналісти. Модерував дискусію виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук. Парламентарі наголосили на важливості проведення дискусійних майданчиків, які організовує Асоціація міст України в областях, оскільки вони є джерелом інформації для законодавців щодо першочергових проблем місцевого самоврядування.

Івано-Франківське регіональне відділення АМУ шляхом діалогів із громадами активно долучається до обговорення змін до Конституції України.

В АМУ переконані, що для повноцінного завершення реформи з децентралізації влади та формування повсюдного спроможного місцевого самоврядування в Україні давно назріла потреба у конституційних змінах, які відповідатимуть принципам, закладеним у Європейській хартії місцевого самоврядування. Як відомо, 27 грудня 2019 року Президент подав до Верховної Ради України оновлений текст проєкту Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 на заміну тексту від 13 грудня 2019 року. Асоціація міст України категорично не підтримує цей законопроєкт, оскільки оновлений текст (як і попередній від 13 грудня 2019 р.), підготували без залучення органів місцевого самоврядування (ОМС), їх асоціацій, експертного середовища, науковців, а запропоновані зміни до Конституції не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування.

Найбільше застереження у голів громад Прикарпаття викликає позиція щодо інституту префектів. На їхню думку, префектів намагаються наділити функціями і виконавчої влади, і прокуратури, і, навіть, суду. З огляду на це, префекти можуть стати інструментом тиску на місцеве самоврядування, що спричиниться до загрози його поступу.

Народний депутат Зіновій Андрійович наголосив: «Зміни до Конституції України є загрозливими. Адже префект підміняє собою органи місцевого самоврядування. Видає акти на рівні ОМС, скасовує акти і дії посадових осіб ОМС. Також поєднує функції виконавчої влади і конт­ролю. Не суд вирішує, хто правий, а префект. Якщо префект помилився, то ніякої відповідальності він не несе. Окружні ради стають вищими за міста. Понижується статус міст загалом. Ліквідовують фінансові гарантії місцевого самоврядування. А ще скасовується обов’язок держави фінансувати делеговані повноваження».

Голови громад Прикарпаття, які взяли участь у засіданні платформи в Івано-Франківському регіональному відділенні АМУ, схвалили резолюцію, в якій закликали парламентарів не підтримувати законопроєкт №2598 про зміни до Конституції щодо децентралізації влади, оскільки він звужує статус органів місцевого самоврядування та надмірно розширює контрольні повноваження держави в особі префектів.

Інф. Івано-Франківського РВ АМУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!