Газета по-надвірнянськи
 

Оплата праці у 2020 році

24 січня 2020, 12:14 | Рубрика: До відома краян, Соціальне Версія для друку Версія для друку 11,437 переглядів

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» мінімальна заробітна плата у 2020 році становитиме:

у місячному розмірі: з 1 січня – 4723 гривні; у погодинному розмірі: з 1 січня – 28,31 гривні.

Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, тобто не менш, ніж 4723 грн. у 2020 році. Водночас, якщо працівнику, який виконав місячну норму праці, нарахували заробітну плату в меншому розмірі, роботодавець проводить доплату до її рівня, яку виплачує разом із зарплатою.

Зважайте й на те, що мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, що установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року, тобто у 2020 році – 2102 гривні.

При обчисленні розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховують доплату за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

У разі укладання трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником повністю місячної (годинної) норми праці, мінімальну заробітну плату виплачують пропорційно до виконаної норми праці.

Мінімальну заробітну плату у погодинному розмірі застосовують на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та у фізичних осіб, які використовують найману працю, у разі застосування погодинної оплати праці.

Марія ЮРЧИЛО,

начальник управління соціального

захисту населення РДА.

Людмила ШТОГРИН,

головний спеціаліст відділу праці та

соціально-трудових відносин.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!