Газета по-надвірнянськи
 

Подавши руку фінансової допомоги центральній районній лікарні, допоможемо собі

31 січня 2020, 12:49 | Рубрика: Акцент, Ситуація Версія для друку Версія для друку 393 переглядів

У середу, 29 січня, відбулася нарада під орудою голови РДА Володимира Паська за участі голови районної ради Івана Гурмака та керівників депутатських фракцій, посадовців районної влади, а також в. о. Надвірнянського міського голови Тараса Пекарського, сільських і селищних голів ОТГ.

Керівник районної виконавчої влади подякував за продуктивну працю колишньому першому заступнику голови РДА Богданові Зеленчуку, посаду якого скоротили, а також представив Ярослава Гундяка, затвердженого на посаду заступника голови РДА.

Володимир Пасько із задоволенням виконав і почесну місію вручення подячних нагород голові районної ради Іванові Гурмаку, Ланчинському селищному голові Володимиру Поповичу, і всім краянам, котрі допомогли успішно реалізувати проект «Різдво єднає», прийняли у сім`ї на свят-вечір гімназистів із Луганщини, ознайомили їх із нашими традиціями та у спільних колядках прославляли новонародженого Господнього Сина.

Різдвяні свята справді об`єднали багатьох людей, родин, колективи. Такого ж щирого єднання, щоправда, фінансового потребує тепер ситуація, яка склалася у районній лікарні, торік реорганізованій із нинішньою назвою «Комунальне некомерційне підприємство «Надвірнянська ЦРЛ».

  • Голова РДА окреслив цю ситуацію як критичну, але вона не є безвихідною. Все залежить від добровільної участі у співфінансуванні органів місцевого самоврядування Надвірнянщини. Володимир Пасько закликав відкинути усі політичні та інші розбіжності і сконцентруватися на об`єднавчому факторі – піклуванні про здоров`я краян, особливо незахищених категорій, яким не завжди по кишені лікування у віддалених медичних закладах. Пояснив і суть критичної ситуації: відсутність у ЦРЛ деякого необхідного обладнання, без якого КП не зможе взяти участь у тендерах й укласти договори із Національною службою здоров`я України про надання послуг. Із переліком обладнання можуть всі ознайомитися й об`єднати фінансові можливості для його придбання. Інакше наша районна лікарня опиниться під загрозою перетворення у статус амбулаторії з усіма наслідками.

Орієнтовна кошторисна вартість найнеобхіднішого – 6 млн. 100 тис. грн. Із районного бюджету готові виділити весь торічний залишок – 1,5 млн. грн. Решта – добра воля міської, сільських, селищних громад. Тому районна влада й організувала таке зібрання.

  • Деталізував усі реалії директор названого комунального підприємства Сергій Ємельянчук, констатуючи, що входимо у черговий етап реформування медичної галузі, який відтермінували до 1 квітня ц. р. Нагадав позитиви створення Екстренної медичної допомоги із диспетчерським центром в Івано-Франківську, яка тепер із оновленим автопарком і забезпечена необхідними медикаментами. Реформовано первинну ланку медичної допомоги, після чого різко зменшилась кількість скарг, тому що чітко визначено обов`язки і фінансування.

Така ж чіткість настане і після реформування «вторинки». Для цього створили орган, який фінансує медичні послуги, – Національну службу здоров`я України (НСЗУ). Вона є розпорядником коштів, виділених із держбюджету і через тендер закуповує послуги із 27 пакетів ЦРЛ може брати участь у розіграші 25. Але ці послуги мають бути доказовими. Тому НСЗУ виставляє умови, які нещодавно дуже ускладнились.

Сергій Ємельянчук на конкретних прикладах довів цю складність, коли один пакет медпослуг залежить від іншого і виникає ланцюгова реакція, а також відповів на численні запитання.

Голова районної ради Іван Гурмак зауважив, що майже всі кроки реформування часто проводять не без участі органів місцевого самоврядування. Донині єдність допомагала вирішувати багато проблем. Тому, напевно, і цю проблему щодо ЦРЛ зможемо разом вирішити.

Заступник голови районної ради Ігор Писклинець запропонував усім органам місцевого самоврядування виробити пропозиції до сесії районної ради, яка відбудеться 20 лютого.

Підсумовуючи обговорення назрілої проблеми, Володимир Пасько акцентував на добровільності співпраці, гарантував прозорість використання коштів й ініціював створення комісії, яка координуватиме подальші дії, щоб не залишити жителів району без належних медичних послуг у Надвірнянській центральній райлікарні, а її працівників – без професійної діяльності.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!