Газета по-надвірнянськи
 

Соборність України – у серцях надвірнянців

24 січня 2020, 12:46 | Рубрика: Державність, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,492 переглядів

діти

У середу, 22 січня Надвірнянщина, як і вся Україна, гідно відзначила 101-у річницю Дня Соборності України. 

Зокрема, тематичні змістовні заходи відбулись у районному центрі за участі народного депутата України Зіновія Андрійовича, голів РДА та районної ради Володимира Паська й Івана Гурмака, в. о. Надвірнянського міського голови Тараса Пекарського, а також посадовців апаратів районної і міської влади, відділів та управлінь РДА, підприємств, установ й організацій, навчальних закладів, у т. ч. вихованців Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату, широкого кола громадськості.

Кожен із учасників урочистостей отримав пам`ятну листівку із хронологією подій 22 січня 1919 року: проголошення Акта Злуки призначили саме на цей день, на першу річницю проголошення Четвертого Універсалу про повну незалежність України. О 12-й год. розпочалась урочиста церемонія на Софіївській площі у Києві, під час якої на масовому вічі посол Західноукраїнської Народної Республіки П. Цегельський зачитав та передав грамоту Національної Ради про об`єднання ЗУНР із Великою Східною Україною голові Директорії Володимирові Винниченку. Після урочистого проголошення Злуки провели молебень і військовий парад, який приймав полковник Євген Коновалець…

Від тих подій нас відділяє більше століття, але плин часу не зменшив їх значимості. Тому надвірнянці активно долучилися до всеукраїнських урочистих заходів. Керівники району і міста шанобливо поклали квіти до стели Небесної Сотні та хвилиною мовчання під мелодію «Плине кача» вшанували пам`ять захисників Майдану – Героїв Небесної Сотні.

Продовжили урочистості у районному будинку культури, де після виконання Державного Гімну України священнослужителі о. Олег Траско та о. Андрій Бакота промовили спільну молитву за Україну, а учитель історії Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Тетяна Гринків підготувала історичну довідку.

ансамбль

Пісенно-танцювальні присвяти за вдалим сценарієм провідного методиста РБК Валентини Лисюк подарували відомі колективи РБК «Аркан» Сергія Орла (кер. Володимир Остап`юк, соліст Богдан Бойчук), «Веретено» (кер. Галина Чуревич), «Горянка» (кер. Богдан Скрипник), райцентру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді (кер. Світлана Дремлюга, Марія Рудяк та Мирослава Максим`юк), Надвірнянської дитячої музичної школи (кер. Олена Сільчук і Наталія Наняк), «Гвоздецькі газди» (кер. Любомир Боднарук), вокальний колектив із Назавизова (кер. Оксана Колінковська) та популярний у краї соліст Віктор Чудновський і володар Гран-прі ІІІ фестивалю української пісні в Ізраїлі Анастасія Рудик.

Щиро привітали краян з одним із найважливіших державотворчих свят ведучі Галина Чуревич та Володимир Свягла з вірою, що єдність, сила і воля утвердять соборність нашої України.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!