Газета по-надвірнянськи
 

«Свято Пампуха» та конкурс «Різдвяне дійство»

17 січня 2020, 12:42 | Рубрика: Ми - українці, Свята Версія для друку Версія для друку 49 переглядів

Жителів та гостей Надвірної вразив своєю колоритністю та самобутністю культурно-мистецький проект «Файне Різдво». 12 січня колядувала вся Надвірнянщина, адже відбувся районний фестиваль-конкурс «Різдвяне дійство». Конкурс вертепів, заснований та організований відділом культури РДА і районним будинком культури, став традиційним і проходить на теренах Надвірнянщини вже декілька років поспіль.

усі-і-пампухи

Високу майстерність та яскраві вертепи як на сцені «Файного Різдва», так і районного будинку культури показали колективи зі всього Надвірнянського району. У «Різдвяному дійстві» взяли участь 21 колектив, а це – 340 учасників. Після цього конкурсу біля головної ялинки надвірнянців потішив народний аматорський хор «Опілля» із с. Пуків Рогатинського району.

дівчата

Напередодні свята Старого Нового року, 13 січня, на майдані Шевченка біля новорічної красуні-ялинки відбулося чудове «Свято Пампуха». Працівники районного центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді (РЦДТНПВМ) підготували неперевершену мистецьку програму, в рамках якої – різноманітні конкурси та забави. Особливо вразили гостей конкурси різдвяних віншувань, щедрувань та пампухоїдів. Для файних ґаздинь провели майстер-клас зав’язування гуцульської хустки. На сцені «Файного Різдва» вітали зі святом колядками вихованці та педагоги РЦДТНПВ. Вже за доброю традицією відроджували давній український танець «Канада». Гостей фестивалю пригощали пампухами, які є невід’ємною стравою на святковому столі у кожній надвірнянській родині. Всі присутні на святі в унісон колядували, танцювали біля ялинки, де відчувався справжній дух Різдва.

колядники

Завершився фестиваль «Файне Різдво у Надвірній» у вівторок, 14 січня, на свято св. Василія Великого, за участі Національного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» та заслуженої артистки України Світлани Весни, повідомляє сайт Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!