Газета по-надвірнянськи
 

Верховинські і румунські гуцули дивували надвірнянців своєю культурою

11 січня 2020, 13:46 | Рубрика: Тема дня, Фестивальне Версія для друку Версія для друку 990 переглядів

Румуни

Другий рік поспіль надвірнянці і гості міста насолоджуються культурно-мистецькими колективами, які демонструють свою автентику, звичаї, обряди й прадавні українські колядки у райцентрі біля Новорічної ялинки на фестивалі «Файне Різдво у Надвірній».

2 січня мистецьку імпрезу продовжила колядницька партія із присілка Замагора з Верховинщини. Із притаманним розмаїтим колоритом у своїх піснеспівах та віншуваннях вони прославляли Бога та бажали усім карпатського здоров`я й усяких життєвих благ. До речі, гуцульські колядки – довгі та розмаїті, як життя горян, – внесено до Національного реєстру об’єктів нематеріальної культурної спадщини.

Народний депутат України Зіновій Андрійович наголосив:

«Саме тут, на Західній Україні, зберігаються прадавні традиції, які передаються з покоління в покоління та прищеплюють молоді шану до нашої рідної карпатської культури. Власне, такі етнокультурні виступи плекають у наших серцях любов до всього українського, додають сил для нових здобутків та вкотре нагадують, що ми – з гідного гуцульського роду, котрому немає переводу».

Верховинці запросили Зіновія Андрійовича до старовинного гуцульського танцю «Круглєк», під час якого благословляють та віншують ґаздів на нові звершення. Така традиція – подяка господарям за те, що приймали колядників.

Того ж дня неповторним став виступ, зітканий із колядок та цікавих вертепних сценок, народного фольклорно-етнографічного колективу «Відлуння Карпат» Пнівського сільського будинку культури. І дорослі, і малі вітали-прославляли Діву Марію й Ісуса Христа, набажали усім українцям миру, щастя, злагоди й добра.

5 січня у районному будинку культури в концертній програмі представляли українські народні пісні та колядки квартет «Легіт» під орудою Віктора Чудновського і народний естрадно-духовий муніципальний оркестр РБК (кер. Богдан Курилець), а також заслужена артистка України Ольга Молодій та співачка Світлана Павлишин.

8 січня на майдані Шевченка шанувальники насолоджувалися виступом гостей із-за кордону – хорового колективу «Фінтеушу Маре» з Румунії (на світлині) у рамках співпраці між містом Надвірна та румунським містом Шомкута-Маре. Хор «Фінтеушу Маре» минулоріч відзначив 100-літній ювілей.

У репертуарі колективу духовні твори, румунські народні пісні та колядки. Під керівництвом Андрея Драгоша хор брав участь і в румунських, і в міжнародних фестивалях. Народний депутат України Зіновій Андрійович та в. о. Надвірнянського міського голови Тарас Пекарський щиро подякували румунським побратимам та запевнили про подальшу співпрацю між містами.

Того ж дня у виконанні заслуженого артиста України Володимира Пушкара та його друга Анатолія Голубчака пролунали дотепні гуморески та пісні. Глядачі за подарований гарний настрій не шкодували їм ані оплесків, ані щирого сміху, ані свого захоплення.

10 січня свою творчу програму подарував усім присутнім народний аматорський танцювальний колектив «Черемшина» м. Вашківці з Буковини, а також рок-гурт «Bend Era» з Івано-Франківська, креативні і харизматичні музиканти якого додали позитиву й неабиякого драйву глядачам.

Завтра, 12 січня, відбудеться районний фестиваль «Районного дійства» за участі народного аматорського хору «Опілля» с. Пуків (Рогатинський район), а 13-го – «Свято Пампуха» (районний центр дитячої творчості та НПВМ), під час якого свої кулінарні здібності продемонструють справжні ґаздині Надвірнянщини.

Закриття фестивалю – у вівторок, 14 січня, за участі національного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» та заслуженої артистки України Світлани Весни.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!