Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували загиблих вояків УПА сотні «Чайки»

11 січня 2020, 13:06 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 722 переглядів

У селі Верхній Майдан з ініціативи Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» вшанували пам’ять загиблих вояків УПА сотні «Чайки». 75 років тому, на Різдво, 7 січня 1945 року, тут відбувся нерівний бій повстанців з енкаведистами.

Верхній-Майдан

Спільно з громадою села поминальні свічки запалили депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, депутати Надвірнянської районної ради Сергій Штогрин, Андрій Томин, депутати Ланчинської ОТГ Надія Іваночко та Василь Іваночко, а також активісти-свободівці.

Біля могил, де поховані вояки сотні «Чайки», настоятель храмів УГКЦ Святих Володимира та Ольги і Святого Миколая отець Михайло Федорів відправив панахиду за душами невинно убієнних.

Депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко наголосив, що вже традиційно в Різдвяні свята разом з громадою села Верхній Майдан надвірнянські націоналісти вшановують не тільки полеглих вояків УПА сотні «Чайки», а й всіх героїв національно-визвольної боротьби. Процитувавши присягу, яку давали вояки полковника армії УНР Петра Болбочана перед походом на Крим у 1919 році, порівнявши загиблих упівців сотні Чайки із козаками Петра Болбочана, наголосивши, що націоналістам НЕ однаково біля якого пам’ятника стояти та кого вшановувати, адже українці повинні шанувати своїх Героїв, бо це наша земля та наші Герої!

Тобі, мій краю дорогий,

Складаю я свою присягу –

Тебе любить. Тобі служить,

За Тебе вмерти біля стяга.

І прапор наш жовто-блакитний

Клянусь довіку боронить.

І за народ забутий, рідний,

Останню кров свою пролить.

Також націоналіст подякував громаді села Верхній Майдан за їх патріотичну позицію.

Присутні спільно виконали Гімн України та заколядували. Свободівці відвідали й символічну могилу на місці бою упівців з енкаведистами, де також запалили лампадки та заколядували української колядки, повідомляє прес-служба Надвірнянської РО ВО «Свобода».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!