Роботодавець, в якого є необхідність прийняти на роботу працівника, зобов’язаний виконати певні кроки для його офіційного працевлаштування: укласти з найманим працівником трудову угоду, обов’язково передбачити у трудовій угоді форму оплати праці.
Нагадуємо, що за порушення трудового законодавства передбачені значні суми штрафів: за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків складає на сьогодні 141690 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Водночас повідомляємо, що працівники податкової служби спільно з представниками Держпраці за дорученням Прем’єр-міністра України від 22 січня 2020 року №2313/0/1-20 проводитимуть заходи з детінізації зайнятості населення. У першу чергу проведуть роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, харчування з метою недопущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Після цього працівники контролюючих органів перевірятимуть зазначених суб’єктів господарювання щодо дотримання законодавства про працю.
Офіційне працевлаштування – це захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення. Крім того, нелегальна праця знижує доходи державного бюджету, а, отже, і можливість фінансування державних програм соціального спрямування.
Надвірнянське управління
ГУ ДПС в Івано-Франківській області.