Газета по-надвірнянськи
 

5 лютого стартував набір на безкоштовне навчання сучасним професіям у IT сфері для людей з інвалідністю

21 лютого 2020, 12:48 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 309 переглядів

В Україні проживають 2,7 млн. людей з інвалідністю, з яких менше ніж 20% є працевлаштованими. При цьому 1,4 млн. осіб мають 3-ю групу інвалідності, яка дозволяє їм працювати, а в разі пристосування робочих місць для потреб людини з інвалідністю частина осіб із 2-ю та 1-ю групою можуть працювати на робочому місці або віддалено.

соціальний-проект

Міністерство соціальної політики разом з Громадською організацією “Прометеус” та Асоціацією «Інформаційні технології України» підписали Меморандум про співпрацю та започаткували соціальний проєкт «Ти можеш усе! Можливості безмежні!».

Мета – надати безкоштовні можливості навчання затребуваним професіям у сфері IT для людей з інвалідністю і після успішного тестування й отримання сертифікатів взяти участь у конкурсах на вакантні посади у провідних IT компаніях України.

За словами Міністра соціальної політики Юлії Соколовської: “Наша мета – дати можливість цим людям жити новим життям, забезпечувати себе та родину. Для цього наші партнери створили курси, де провідні ментори з IT-компаній та викладачі провідних українських вишів навчатимуть їх затребуваних IT професій. Це дозволить зменшити різницю в оплаті праці для людей з інвалідністю та без, і значно покращить їх соціальний статус».

Ознайомитись із проектом можна на сторінці https://education.msp.gov.ua/.

Проєкт триватиме півроку у декілька етапів:

із 5 лютого 2020 року розпочалася реєстрація охочих взяти участь у проєкті. Усім бажаючим потрібно зареєструватись на сторінці https://prometheus.org.ua/you-can-everything/.

Під час реєстрації обрати обов’язкові два курси та кілька (від одного до трьох) додаткових, за власним бажанням.

Навчання розпочнеться з 5 березня 2020 року і триватиме протягом 12-14 тижнів, ще тиждень (із 8 червня) – на складання тестів і отримання сертифікатів, а далі – конкурси на вакантні посади (із 22 червня).

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА КУРСИ необхідно:

1. Натиснути на назву необхідного курсу (помаранчевого кольору) з переліку на сторінці https://prometheus.org.ua/you-can-everything/.

2. На сторінці детального опису курсу, що відкриється, натисніть у верхній частині на кнопку ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА КУРС.

Важливо: обов`язково зареєструватися на 2 основні, а потім на додаткові декілька курсів (наприклад, 1-3, це за бажанням, якщо у вас вистачає часу на навчання).

Навчання розпочнеться 5 березня 2020 року й у ваших аккаунтах на онлайн пратфоні Прометеус https://prometheus.org.ua/you-can-everything/ з’явиться посилання (ми виділимо це посилання яскравим кольором) – РОЗПОЧАТИ НАВЧАННЯ. Як тільки ви перейшли за посиланням – можете відразу приступати до освоєння матеріалу.

Термін навчання буде зазначений у вас у курсах. Триватимуть курси до 14 тижнів.

Під час навчання обов’язково користуватись розділом ОБГОВОРЕННЯ. У цьому розділі ви ставите питання менторам, викладачам, які залучені до підтримки вас під час навчального процесу. Не соромтесь, пишіть свої питання, коментарі, пропозиції. Ваша залученість до навчального процесу – це запорука вашого успіху. Ми намагатимемось відповідати на всі ваші запитання. Наша мета – пояснити вам матеріал, надати всі можливості для успішного вирішення завдань та отримання знань для подальшого вашого зростання та процвітання.

Ви можете ставити питання в розділі ОБГОВОРЕННЯ, що стосується навчального процесу. Також, можете відправляти свої запитання нам на адресу edu@msp.gov.ua, що стосується адміністративних питань. Технічні питання – на адресу support@prometheus.org.ua

Коли обрані курси завершаться і ви успішно пройдете тестування, то отримаєте сертифікат.

Починаючи з 8 червня 2020 р. оголосять конкурси на вакантні посади в ІТ компаніях України. При наявності отриманих сертифікатів та довідки про інвалідність ви зможете подати свою кандидатуру на участь.

Конкурси оголосять додатково. Інструкції та рекомендації нададуть у травні цьогоріч.

Контактна інформація: Лендінг проекту https://education.msp.gov.ua/; навчальна платформа Прометеус https://prometheus.org.ua/you-can-everything/; адміністративні питання edu@msp.gov.ua; технічні питання support@prometheus.org.ua.

Учасники проєкту проходять завершальне тестування, отримують сертифікати і мають право взяти участь у конкурсах на вакантні посади в провідних IT-компаніях України, які проводитимуться виключно серед учасників проєкту.

Умов для участі в проекті усього дві: наявність бажання. На етапі участі в конкурсах на вакантні посади, окрім резюме та сертифікатів про успішне закінчення курсів, необхідно підтвердити інвалідність відповідними документами.

Перелік основних та додаткових курсів

Основні курси:

Основи програмування CS50 2019

Курс «CS50: Основи програмування» від Гарвардського університету вважається найкращим курсом для опанування комп’ютерної майстерності у світі.

Основи тестування програмного забезпечення

Хто ж такий тестувальник програмного забезпечення? Якими знаннями потрібно володіти щоб опанувати цю професію? Реєструйтесь та дізнавайтесь більше!

Додаткові курси:

Основи програмування

Курс з програмування мовою Python доступний будь-кому.

Основи програмування на Java

Даний курс орієнтований на вивчення Java як людьми з мінімальним рівнем знання програмування так і людьми, які хочуть покращити свої знання з певних нюансів мови.

Основи Web UI розробки

Даний курс дозволяє освоїти основні поняття веб розробки зрозуміти, з чого краще почати вивчення мов програмування, а також отримати базові навики у написанні коду.

Комунікаційні інструменти для побудови репутації

Як використовуючи різні інструменти комунікації, побудувати власну професійну репутацію, привернути увагу до продукту чи створити імідж організації.

Основи інформаційної безпеки

Дізнайтеся, як захищатися від сучасних кіберзагроз.

Аналіз даних та статистичне виведення на мові R

Базовий курс для майбутніх аналітиків.

Візуалізація даних

Для фахівця-аналітика вкрай важливим є вміння представити, візуалізувати результати свого аналізу так, щоб це найкраще сприймалось іншими людьми, які часто не є фахівцями в цій галузі.

Бізнес-англійська

Цей курс націлений на те, щоб допомогти вам вивчити ключову бізнес-лексику та деякі елементи граматики, і разом спробувати використовувати ці знання на практиці у робочих ситуаціях.

Дизайн-мислення для інновацій

Даний курс допоможе краще зрозуміти дизайн-мислення як підхід до вирішення складних проблем та створення інновацій.

Наука повсякденного мислення

Ви отримаєте інструменти, які допоможуть навчитися мислити незалежно й аналітично, цінувати факти більше за власний досвід.

Управління соціального захисту

населення Надвірнянської РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!