Газета по-надвірнянськи
 

Депутати пропонують відтермінувати медреформу

14 лютого 2020, 12:12 | Рубрика: Медицина, Ситуація Версія для друку Версія для друку 239 переглядів

На засіданні постійної депутатської комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики 7 лютого н. р. депутати обговорили стан проведення медичної реформи в закладах охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів. В.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ірина Кобельська зупинилася на проблемних питаннях та шляхах їх вирішення.

«Є обов’язкові умови, за яких заклад може конт­рактуватися із НСЗУ. Він має бути комунальним некомерційний підприємством, мати достатній рівень комп’ютеризації тощо. Загальний стан готовності закладів – 75%. Показник порівняно низький, але це питання видачі ліцензій. Втім, усі заклади вже подали заявки – просто йде затягування у часі, ситуація скоро покращиться», – розповіла Ірина Кобельська.

Голова комісії Манолій Піцуряк розкритикував медичну реформу і запропонував її відкласти. Для цього депутат пропонує обласній раді звернутися до Президента, Кабінету Міністрів і Національної служби здоров’я України.

«Реформа вступила у фінальний етап. До 1 квітня медзаклади фінансуються по субвенції, а потім – пряме фінансування від НСЗУ. І є дуже великі ризики, що реформа може не початися. Я пропоную підготувати звернення до Президента, Кабміну, НСЗУ і т. д., щоб відтермінувати входження у реформу до 1 січня 2021 року. Все це має бути поступовим» , – сказав Манолій Піцуряк.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!