Газета по-надвірнянськи
 

Єдиний госпітальний округ та опорні лікарні

7 лютого 2020, 15:17 | Рубрика: Медицина Версія для друку Версія для друку 774 переглядів

Торік, наприкінці листопада, у Міністерстві охорони здоров`я внесли зміни до постанови про госпітальні округи. Відповідно до них на Прикарпатті попередньо визначених п`ять об`єднали в єдиний Івано-Франківський госпітальний округ.

А цьогорічного січня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров`я у госпітальних округах на період до 2023 року». Всього затверджено 211 опорних медичних установ.

Перелік опорних закладів визначений на основі відповідної Методики формування мережі робочою групою, яка сформована МОЗ України за участі представників Національної служби здоров’я України, Міністерства розвитку громад і територій України, представників проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» й обласних державних адміністрацій.

Однією з головних умов стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні з будь-якого населеного пункту не повинен перевищувати годину.

До переліку включено заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня.

Це будуть потужні центри інтенсивної терапії, в яких цілодобово надаватимуть хворим медичну допомогу. Такі лікарні забезпечуватимуть: безпечність медичної допомоги на основі доказової медицини; своєчасність доступу до медичної допомоги; економічну ефективність, яка полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги.

На території нашої області опорними визнали 9 лікарень – відповідно першого та другого рівня.

Першого рівня:

  • Долинська районна лікарня;
  • Надвірнянська районна лікарня;
  • Косівська районна лікарня;
  • Бурштинська центральна міська лікарня.

Другого рівня:

  • Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня;
  • Івано-Франківська обласна клінічна лікарня;
  • Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня;
  • Калуська центральна районна лікарня у Підгірках;
  • Коломийська районна лікарня.

Лікарні першого рівня, які організують для обслуговування населення чисельністю від 120 до 350 тисяч, мають меншу ліжкову та діагностичну потужність й обмежений перелік госпітальних відділень.

Другого – організують для обслуговування населення чисельністю більше, ніж 350 тисяч, мають більшу ліжкову та діагностичну потужність й ширший перелік госпітальних відділень. Вони забезпечують надання інтенсивної допомоги жителям округу або населенню декількох округів, до складу яких входять лікарні інтенсивного лікування першого рівня, для надання інтенсивної допомоги населенню за профілями, що відсутні в лікарні інтенсивного лікування першого рівня або у випадках, коли пацієнт потребує складніших діагностичних та лікувальних втручань, ніж ті, що можуть надавати у лікарнях інтенсивного лікування першого рівня.

Лікарню першого рівня створюють у госпітальному окрузі одну на округ. Лікарню другого рівня – одну на округ, а за визначеними спеціалізованими напрямками та складністю для обслуговування населення одну на декілька округів.

***

У понеділок, 3 лютого, в Івано-Франківській ОДА відбулося перше засідання госпітальної ради, яка діятиме при облдержадміністрації. До її складу увійшов 81 учасник. На початку роботи в. о. голови ОДА, голова госпітальної ради Віталій Федорів запропонував обрати двох заступників. Ними стали керівник КЗ «Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Мирон Матейко і директор КНП «Коломийська центральна районна лікарня Коломийської районної ради» Андрій Кошкін.

Водночас на засіданні в. о. директора департаменту охорони здоров`я ОДА Ірина Кобельська зазначила, що декілька днів тому опублікували розроблений проект про тарифи на послуги. Зокрема, медпослуги, пов`язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, а також допомога у пологах і неонатальна допомога (допомога новонародженим), ендоскопічні обстеження, спрямовані на діагностику онкологічних захворювань, стануть безкоштовними у тих медичних установах, які уклали договір із Національною службою здоров`я України.

Ірина Кобельська наголосила, що наразі під ризиком суттєвого недофінансування є обласний фтизіопульмонологічний центр та його шість відділень, чотири стоматполіклініки та ще декілька лікарень, інформує «Бліц-інфо».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!