Газета по-надвірнянськи
 

ІХ фестиваль коляд «На Рождество…» по-особливому вражав

14 лютого 2020, 12:39 | Рубрика: Фестивальне Версія для друку Версія для друку 1,004 переглядів

У неділю, 9 лютого, у Прокатедральному соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії УГКЦ відбувся традиційний ІХ фестиваль коляд «На Рождество», який став завершальним етапом святкування Різдвяних свят у Надвірній.

у-надвірній

Цьогорічний захід відбувся з благословення декана Надвірнянського деканату УГКЦ отця Андрія Бакоти за організації та фінансової підтримки Надвірнянської міської ради, депутатського корпусу, за участі співзасновника фестивалю народного депутата України Зіновія Андрійовича та за сприяння Благодійного фонду Юрія Дерев’янка. Директором фестивалю та ідейним натхненником уже дев’ятий рік поспіль є депутат міської ради Наталія Байдак. Його гасло – «І слово стало тілом і замешкало між нами».

Культурно-мистецька програма виявилась надзвичайно насиченою. Прославляючи Божого Сина, учасники – ансамблі, колективи, хори та солісти не тільки з Надвірнянщини і Прикарпаття, а й усієї України – вразили присутніх своїм високопрофесійним виконанням традиційних та автентичних місцевих колядок, талановитістю і неординарністю. Зокрема, це – хори «Вервиця» Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії (керівник Олеся Борищак), «Фіміам» церкви Покрови Пресвятої Богородиці (кер. Марія Рудяк), «Елеус» церкви Воздвиження Чесного Хреста (кер. Любов Стефанська), народний аматорський хор «Феліціо» (кер. Наталія Байдак) спільно з академічним камерним оркестром «Harmonia Nobile» (кер. заслужена артистка України Наталя Мандрика), ансамблі «Ластівка» Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 й сопілкарів (кер. Уляна Процик) та «Барви» Надвірнянського коледжу НТУ (кер. Світлана Павлишин). Крім надвірнянських виконавців, на фестиваль завітали колядники з інших міст: хор «Прикарпаття» народного дому села Угорники (кер. Галина Мартиненко), дует «According Boys» м. Івано-Франківськ, колядники «Deo Gloria» с. Пнів (кер. Іванна Вінтоняк), камерний хор «Кредо» Івано-Франківського катедрального собору Святого Воскресіння (кер. Жанна Зваричук) та етнічний гурт «Yagody» м. Львів.

на-рождество

Найочікуванішим для надвірнянців став виступ гурту «Менестрелі», який вперше за 15 років зібрався, щоб із надвірнянцями заколядувати на прославу Господа Бога. У виконанні гурту звучали кращі Різдвяні пісні з альбому «Коляда-колядка». На завершення фестивалю декан Надвірнянського деканату УГКЦ отець Андрій Бакота подякував жителям міста, організаторам фестивалю, представникам влади за проведення заходу, під час якого ми вкотре через спільну щиру коляду і молитву прославляємо народження Дитятка Божого і просимо Божої Благодаті на нашу українську землю. Також Зіновій Андрійович та в. о. Надвірнянського міського голови Тарас Пекарський висловили щирі слова вдячності всім, хто приклав свої зусилля для організації цього заходу, учасникам і гостям за сприяння у культурно-мистецькому відродженні нашого краю, збереженні та популяризації різдвяних традицій у Надвірнянщині. Завдяки проведенню таких фестивалів ми свято бережемо та із покоління у покоління передаємо наші традиції і звичаї, а в автентичних колядках відроджуємо прадавню українську культуру.

Всім учасникам, співорганізаторам фестивалю, всім, хто допоміг та посприяв у його проведенні, вручили подяки й сувеніри. Особливу подяку висловили декану Надвірнянському УГКЦ отцю Андрію Бакоті, який щороку докладає свої зусилля для організації заходу та гостинно відчиняє двері Собору для спільної коляди. Завершився фестиваль спільним виконанням колядки «Ой, радуйся, земле».

Надвірнянська міська рада.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!