Газета по-надвірнянськи
 

Історичне Городище збагатиться Хресною Дорогою Ісуса

7 лютого 2020, 13:11 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 776 переглядів

хр

Минулої п`ятниці члени оргкомітету з облаштування Хресної Дороги на горі Городище у Надвірній провели обстеження на місці запропонованих чотирьох маршрутів Хресної Дороги. Передісторія цього важливого для громадськості Надвірної і нашого краю питання така.

16 січня ц. р. на нараді у голови районної ради Івана Гурмака з участю керівництва райдержадміністрації та Надвірнянської міської ради, відділу Держгеокадастру, отця Ігоря Шліхутки та громадських активістів Романа Гурмака, Ігоря Андруняка, Володимира Осипенка, Ірини Андрійович обговорили звернення громади м. Надвірної (майже 700 підписів) щодо облаштування Хресної Дороги на горі Городище. Отець Ігор Шліхутка проінформував, що єпископ Коломийської єпархії УГКЦ Василь Івасюк погодив це питання, але потрібно, щоб виділення земельної ділянки для Хресної Дороги відбувалося згідно з чинним законодавством. В. о. Надвірнянського міського голови Тарас Пекарський зазначив, що пропонована земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту м. Надвірна і вирішення цього питання не в компетенції міської ради. Начальник відділу Держгеокадастру у Надвірнянському районі Іван Забронський уточнив, що нема потреби виділяти земельні ділянки, бо на кадастрових картах нанесено лісову дорогу, яка облаштована як дорога-маршрут для велосипедистів, тому ніщо не заважає встановлювати стації Хресної Дороги обабіч існуючої лісової дороги.

стація-1Місце майбутньої Стації №1

Пропоновані місця облаштування Хресної Дороги знаходяться у межах території ДП «Надвірнянський лісгосп».

Для вивчення ситуації на місцевості, вирішення проектних питань та фінансування робіт створили оргкомітет, який очолив голова районної ради Іван Гурмак, співголови – Тарас Пекарський, в. о. Надвірнянського міського голови та Володимир Пасько, голова Надвірнянської РДА (за згодою). В оргкомітет увійшли: Зіновій Андрійович, народний депутат України та директор ДП «Надвірнянський лісгосп» Руслан Осташук (обидва за згодою), Іван Забронський, начальник відділу Держгеокадастру у Надвірнянському районі, Тарас Угринчук, головний архітектор району, отець Ігор Шліхутка, отець Олег Траско (за згодою), архітектор Василь Луців, громадські активісти Роман Гурмак, Ігор Андруняк, Володимир Осипенко, Ірина Андрійович.

біля-джерел

Архітектор Василь Луців пояснює членам оргкомітету шлях до дальших стацій Хресної Дороги біля джерел «живої» і «мертвої» води.

Із обстежених чотирьох запропонованих маршрутів-доріг (хоча всі вони заслуговують на увагу, однак відрізняються своєю рельєфністю, географічним положенням та протяжністю) члени оргкомітету пропонують взяти до виконання маршрут №4. Його перша стація розміститься там, де святять воду на Водохреща (на узбережжі Бистриці Надвірнянської), друга стація – за мостом через річку до початку підйому на Городище; третя стація – біля підніжжя гори Городище (тут плакуча верба і калина). І далі стації за маршрутом велосипедної доріжки вгору до джерел «живої» і «мертвої» води з поворотом по колу вліво вниз до трампліну. Одна із стацій запропонована біля пам`ятного хреста на місці загибелі офіцера УПА майора «Голуба» у бою з московськими окупантами (на світлині). Наголосимо: цей маршрут – поки що проект-пропозиція.

Як учасник цього своєрідного історичного, направду просякнутого християнським духом маршруту-мандрівки майбутньої Хресної Дороги на Городищі, стверджую, що Надвірна і Надвірнянщина отримує чудову можливість і нагоду, котра буде благословенна Господом і Церквою, збагатитися величною духовною пам`яткою – Хресною Дорогою.

делегація

Ісус своїм жертовним земним шляхом, пронизаним до найтоншої клітиночки християнською мораллю, повсякчас кликатиме і взиватиме до нас, до наших сердець і душ, переконуючи, що найвищим у нашому житті є любов до Господа. Зрозуміло, щоб ця благородна і багатолітня ідея-мрія надвірнянців збулася, потрібна зацікавлена участь і внесок кожного краянина-християнина, церковних громад, трудових колективів та владних і підприємницьких структур міста й району. Бо, направду, матимемо святе і шановане місце, котре у дещо скромнішому варіанті нагадуватиме Хресні дороги в Єрусалимі, Меджугор`ї, Зарваниці, Гошеві, Погоні та інших святих місцях, дорогих кожному християнинові.

стація-4Місце майбутньої Стації №4

 Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

 

 ***

10 лютого – «круглий стіл»

На звернення громадськості м. Надвірна та жителів району (700 підписів) у понеділок, 10 лютого 2020 р., о 10.30 год. у Надвірнянській міській раді відбудеться засідання «Круглого столу» з питань встановлення давно забутої Хресної дороги на горі Городище як згадки про славне місто-город, що існувало в XII ст. і вшанування Героїв-борців, котрі віддали своє життя за нашу незалежність, та встановлення п’ятнадцятиметрової фігури Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа.

На засідання «круглого столу» запрошуємо: народного депутата України, уродженця м. Надвірна Зіновія Андрійовича; депутата обласної ради, директора ДП «Надвірнянський лісгосп» Руслана Осташука; голову Надвірнянської районної ради Івана Гурмака, голову Надвірнянської райдержадміністрації Володимира Паська, в. о. Надвірнянського міського голови Тараса Пекарського; священників Надвірнянських деканатів УГКЦ і ПЦУ, членів спільнот «Апостольство молитви», «Апостольство доброї смерті», «Матері у молитві» та «Марійської дружини»; голову громадської організації «Рада старійшин» Надвірнянського району Володимира Осипенка; активістів Надвірнянського осередку ГО «Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» Романа Гурмака, Ігоря Андруняка, Василя Насадюка, Ігоря Середюка; членів оргкомітету Ірину Андрійович, Івана Забронського, Тараса Угринчука, Василя Луціва; технічного директора ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» Романа Гончарука; директора підприємства «Смарагд Прикарпаття» Володимира Троценка; керівництво НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» Олега Мальчика та Володимира Владигу; керівників районних ЗМІ Івана Гриджука та Богдана Климковецького.

Оркомітет «круглого столу».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!