Газета по-надвірнянськи
 

Краяни висловили обурення

14 лютого 2020, 13:03 | Рубрика: Ситуація Версія для друку Версія для друку 616 переглядів

Минулої п`ятниці у райдерж­адміністрації відбулася нарада у форматі «круглого столу» під керівництвом заступника голови РДА Ярослава Гундяка за участі заступника голови районної ради Ігоря Писклинця, першого заступника Надвірнянського міського голови Олега Йосипенка, керівників структурних підрозділів та служб, пов`язаних із газопостачанням.

Від імені громадських активістів та інших небайдужих краян Ярослав Лесюк окреслив назрілу проблему у зв`язку із запровадженням абонентської плати за транспортування газу. Отримані краянами платіжки викликали невдоволення, а в багатьох випадках і справедливе обурення, особливо, коли мова йде про абонплату, навіть тоді, коли природним газом жителі взагалі не користувалися.

Заступник голови РДА Ярослав Гундяк акцентував, що відповідні рішення прийняті на державному, а не на районному, рівні. Висловлені критичні зауваження підтримує більшість учасників «круглого столу». Тому обговорення запропонував розділити на два етапи: першочергово вислухати позицію державної сторони, тобто, народного депутата України Зіновія Андрійовича, потім – позицію технічну, тобто, з нормативно-правової точки зору.

  • Позицію народного депутата Зіновія Андрійовича висловив його помічник Богдан Нагорняк. Ще 28 січня ц. р. парламентар подав депутатське звернення Прем`єр-міністру України Гончаруку О. В. та Голові НКРЕКП Тарасюку В. В. (про це «Народна Воля» інформувала у № 9-11 від 31 січня). У зверненні зазначено, що жителі виборчого округу № 87 скаржаться на непомірну плату за розподіл (доставку) газу до споживачів, особливо це відчувають ті, котрі заново приєдналися та вживали заходів з економного використання палива. Розмір абонентської плати негативно вплинув на добробут жителів, особливо соціально малозахищених, який і так бажає бути кращим. Більшість транспортних систем газопостачання будували споживачі і на них же поклали плату за їх користування.

Петицію на ім`я Президента України щодо відміни плати за розподіл (доставку) природного газу до споживачів на день «круглого столу» підтримали більше 36 тисяч людей при необхідних 25 тисяч. Звернуто увагу і на відсутність контролю за якістю газу.

У зверненні йдеться про необхідність термінового внесення до Верховної Ради України законопроекту про скасування норм статей 4, 40, 41 Закону України «Про ринок природного газу» від 9 квітня 2015 року у частині запровадження абонентської плати за розподіл (доставку) природного газу до споживачів.

На час наради звернення підтримали більше півтори сотні народних обранців. Є запевнення про зміну методики нарахування цього платежу, особливо стосовно категорій споживачів блакитного палива, які заново приєдналися до газових мереж і не споживають паливо, повідомив Богдан Нагорняк.

Керівник Надвірнянського відділення АТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Лундяк окреслив ситуацію у межах своєї компетенції, нагадавши, що не є законотворчим органом, а останньою ланкою, яка приймає весь соціальний негатив і супротив. Споживачів розуміють, бо й самі перебувають у тій же ситуації, як і батьки та родичі.

У своїй діяльності користуються чинним законодавством. Із 2015 року займаються тільки розподілом газу мережами, а виключно його розподілом, тобто транспортуванням до осель. Реорганізація відбулась згідно з вимогами європейського ринку. Керівник служби обширно деталізував структурні функції, акцентував на зношеності газопроводів, на кількості їх замін і відповів на численні запитання присутніх.

Учасники «круглого столу» обговорили й низку дотичних питань: про субсидії та оплату за транспортування газу, альтернативні джерела теплоенергії, можливості встановлення лічильників із урахуванням нічного й денного споживання палива тощо. Обурення висловили й щодо блокування провідних українських телеканалів.

У підсумку зійшлися на думці про необхідність напрацювання проекту звернення до керівництва країни. Очікується, що його обговорять на найближчих лютневих сесіях міської та районної рад.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!