Газета по-надвірнянськи
 

Лютий приніс застуду…

14 лютого 2020, 12:47 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 77 переглядів

Цьогорічний останній зимовий місяць разом із штормовими вітрами приніс збільшення застудних недуг, зокрема, серед школярів Надвірнянщини.

Як поінформувала лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Надвірнянської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Іванна Болотова, з початку цього тижня, за станом на 11 лютого, через захворювання на ГРВІ та грип і, відповідно, відсутність дітей у навчальних закладах, на карантині перебувають 4 загальноосвітні школи і ліцей № 5 у Надвірній, а також Назавизівська, Пнівська, Битківська, Ліснотарновицька ЗОШ І-ІІІ ст.

У зв`язку із ростом гострих респіраторних хвороб фахівці Надвірнянської міськрайонної філії щодня моніторять ситуацію, уточнила Іванна Болотова і водночас нагадала, що найдієвішим способом уникнути поширення грипозних недуг є їх профілактика, що полягає у вакцинації, у здоровому способі життя, раціональному харчуванні, уникненні масового скупчення людей і дотриманні інших загальновідомих санітарно-гігієнічних правил.

… і коронавірус

Крім звичайної застуди, краян сьогодні турбує і ситуація із смертельно небезпечною коронавірусною пневмонією, яка, стрімко набираючи оберти планетою, уже встигла «зібрати» свій страшний «ужинок» – людські життя. Відомо, що в Україні на найвищому державному рівні також готуються до можливого поширення цієї небезпечної інфекції. Зокрема, ухвалено низку організаційних документів, підготовлено рекомендації, і найважливіше – розроблено чіткий алгоритм дій для медиків що робити при виявленні чи підозрі хворого на коронавірусну інфекцію.

Лікар-епідеміолог Іванна Болотова повідомила, що на Прикарпатті основним лікувальним закладом для пацієнтів із цим діагнозом чи підозрою на нього визначено обласну інфекційну лікарню. Ретельно готуються і в інфекційному відділенні Надвірнянської центральної райлікарні. Зокрема, медперсонал забезпечений костюмами біологічного захисту (протичумними), дезінфекційними середниками. В інфекційному відділенні за необхідності хворих готові помістити у спеціально ізольовані палати – бокси. Словом, ситуація – під контролем і жодних підстав для нагнітання сумнівів чи паніки – немає.

Не забуваймо, що позитивний настрій і налаштованість на добро додає нам духовних і фізичних сил, зміцнює імунітет. Бережіть себе й тих, котрі поруч, і залишайтеся здоровими!

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!