Газета по-надвірнянськи

Олександр Коваль – двадцятиразовий чемпіон України із шашок

14 лютого 2020, 12:28 | Рубрика: Акцент, Спорт Версія для друку Версія для друку 94 переглядів

Учень Ланчинського ліцею ім. Юрія Шкрумеляка здобув три найвищі нагороди – золоті медалі на чемпіонаті України з шашок-100 серед молоді та юнаків, який тривав із 30 січня по 6 лютого ц. р. у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді ім. Степана Бандери в Івано-Франківську.

Олександр-Коваль-шашки

До обласного центру з`їхалися понад 80 учасників із дев’яти областей України та міста Києва, котрі упродовж восьми днів змагалися у трьох вікових категоріях (до 10-ти, 16-ти і 26-ти років). Розіграно 18 комплектів медалей. Це – найпотужніший турнір за останні п’ять років: усі учасники мають спортивні розряди і брали участь у чемпіонатах світу та Європи.

4 лютого завершилася класична програма змагань. Переможцем у жорсткій конкуренції серед кадетів став Олександр Коваль, єдиний від нашої області. Йому вдалося впевнено переграти дніпропетровців Артема Зєбзєєва та Андрія Блоху. У швидкій (5 лютого) та блискавичній (6 лютого) грі він знову виборов золото і став двадцятиразовим чемпіоном України з шашок-100, а також отримав перепустку на чемпіонат світу та Європи у 2020 році у Таллінні (Естонія), Дембки (Польща).

Юний ланчинський шашкіст займається цим видом спорту уже 6 років. За цей час зумів добитися значних успіхів на різноманітних обласних, всеукраїнських, європейських і міжнародних змаганнях. Хлопець твердить, що це захоплення йому дуже допомагає у навчанні, особливо у математиці.

Ця висока спортивна нагорода Олександра Коваля – предмет особливої гордості його зіркового тренера Дмитра Мариненка, який виховав цілу когорту чемпіонів світу та Європи, і тренера Марії Коваль, матері переможця.