Газета по-надвірнянськи
 

Освітянська профспілка України категорично вимагає відхилення законопроекту про закриття у перспективі 3427 шкіл та звільнення 20 тисяч педагогів

28 лютого 2020, 12:05 | Рубрика: Освіта, Ситуація Версія для друку Версія для друку 2,613 переглядів

Профспілка працівників освіти і науки України розглянула проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» і наголошує, що на погодження та розгляд Профспілки зазначений проект не надходив. У зв’язку з цим відповідний лист спрямовано до СПО об’єднань профспілок.

Профспілка категорично не погоджується із запропонованими змінами, що за рахунок субвенції не здійснюється:

  • із 1 вересня 2020 р. – фінансування закладів загальної середньої освіти (крім початкових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких менше 30 осіб;
  • із 1 вересня 2021 р. – фінансування закладів загальної середньої освіти (крім початкових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких менше 40 осіб;
  • із 1 вересня 2022 р. – фінансування закладів загальної середньої освіти (крім початкових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких менше 50 осіб.

Ці пропозиції міністерство вже намагалося провести через зміни до цієї статті Бюджетного кодексу законопроектом № 2144 від 16.09.2019, внесеним Кабінетом Міністрів України, а також у проекті закону «Про повну загальну середню освіту» № 0901, прийняття яких вдалося не допустити і Верховною Радою України не було підтримано.

Профспілка наголошує, що скасування державного субсидіювання здобуття повної загальної середньої освіти призведе до закриття впродовж трьох років 3427 шкіл, у кожній з яких працюють щонайменше 5-6 учителів, а отже, до звільнення близько 20 тисяч педагогів та збільшення кількості безробітних, серед яких висококваліфіковані, досвідчені, затребувані громадами педагоги, що є неприпустимим.

Профспілки категорично заявляють про неприпустимість таких змін, що не мають законодавчих підстав та вимагають відхилення зазначеного проекту постанови Кабінету Міністрів України, інформує сайт «Шкільне життя».

Таку ж позицію підтримує Надвірнянська районна освітянська профспілка, повідомив її керівник Михайло Винник.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!