Газета по-надвірнянськи
 

У ЦОПах Надвірнянськогоуправління ГУ ДПС надають кваліфіковану консультацію

27 лютого 2020, 15:02 | Рубрика: Інформує ГУ ДПС в Івано-Франківській області Версія для друку Версія для друку 806 переглядів

З початку 2020 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи і визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки. 

Оскільки  форма податкової декларації зазнала змін,  внесені  наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859», спеціалісти сектору податкових сервісів Надвірнянського управління  надають консультативну  допомогу громадянам з питань правильності заповнення податкової звітності.

Зокрема, податківці зауважують, що у новій формі податкової декларації рядок 8 «Категорія платника» доповнено новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку. Розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання при використанні права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3. Для відображення суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до цивільно-правового характеру роботи фізособами – платниками єдиного податку 4-ої групи, котрі провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства у формі податкової декларації передбачили окремий рядок 10.2.

Звертаємо увагу, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається за 2019 рік не пізніше 30 квітня 2020 року.

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2020 року.

Надвірнянське управління ГУ ДПС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!