Газета по-надвірнянськи
 

Володимир Пасько: «Тільки спільно ми подолаємо виклики сьогодення»

28 лютого 2020, 12:24 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 5,644 переглядів

У понеділок, 24 лютого, голова райдержадміністрації Володимир Пасько згідно з чинним законодавством звітував про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2019 рік.

голова-рда-і

Керівник виконавчої гілки влади району детально охарактеризував хід реалізації і результати цієї Програми, зупинившись на основних пріоритетах.

Сьогодні ми стоїмо перед непростими викликами сьогодення. Реалії вимагають підвищення конкурентноспроможності як кожного населеного пункту, так і району в цілому. Ми визначили наші основні пріоритети у соціальному, культурному й економічному розвитку.

Робота виконавчої влади району концентрується на базових та перспективних напрямках, які напрацьовані на основі аналізу потенціалу району і відображені у стратегічних векторах соціально-економічних показників. Саме тому досягнуто ряд позитивних зрушень у секторі економіки та розв’язанні соціальних проблем.

У галузі фінансових ресурсів у районі здійснюють комплекс заходів щодо наповнення дохідної частини бюджету й економного використання бюджетних коштів.

 • Надходження до бюджету району загального та спеціального фонду за 2019 рік з врахуванням трансфертів становлять 1 млрд 76 млн 861 тис. грн.
 • Ріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року (116,4 відсотка), що складає 33 млн. 744 тис. грн.
 • Видаткова частина загального фонду бюджету Надвірнянського району виконана у сумі 1 млрд. 508 тис. грн., що складає 96 відсотків до уточнених річних призначень (1 млрд. 42 млн. 194 тис. грн.). За станом на 1 січня 2020 р. заборгованість із заробітної плати з нарахуваннями на заробітну плату відсутня.
 • Обсяг виробництва промислової продукції за січень-вересень 2019 року становить 2 млн. 933 тис. грн. Частка району у загальнообласному обсязі реалізації становила 5,8%, що на 2 % більше, ніж за відповідний період минулого року.

У 2019-му органи місцевого самоврядування у рамках 9 обласного конкурсу проектів та програм місцевого самоврядування реалізували 5 обласних проектів на 2,02 млн. грн., у т. ч. 452,4 тис. грн. кошти міського, сільських і селищних бюджетів, 296,9 – кошти районного бюджету та 1 млн 270 тис. грн. – обласного бюджету й інші залучені кошти. Повністю виконані проекти «Надвірна без затоплень – розчищення русел малих річок», «Розвиток соціально орієтованого фермерства як основа сталого розвитку села», «Лохина в кожну хату». Планують продовжити та завершити у 2020 році проекти «Проведення заходів від підтоплення і затоплення, направлених на запобігання небезпечних геологічних процесів та захисту від шкідливої дії вод на території Битківської селищної ради Надвірнянського району» та Проект «Пнівська криївка (туристично-рекреаційний комплекс – музей у с. Пнів)».

Згідно з рішеннями обласної ради «Про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища» відділ будівництва РДА виконав роботи із таких об’єктів.

 • Придбано 22 металевих контейнери для збору побутових відходів для населених пунктів району (с. Лоєва, с. Цуцилів) у сумі – 198, 3 тис. грн.
 • Виконано роботи та профінансовано повністю по об’єкту «Нове будівництво берегозакріплювальних споруд на р. Бистриця Надвірнянська у с. Зелена участок Фентираль» у сумі 1 млн. 270 тис. грн.
 • Село Пнів – частково виконано та профінансовано кошти по об’єкту: «нове будівництво берегозакріплювальних споруд на р. Бистриця Надвірнянська в с. Пнів» у сумі 1 млн. 10 тис. грн. У 2020 році планують завершити роботи, додатково залучити екологічні кошти – 487, 2 тис. грн.

Для реалізації завдань з підготовки до опалювального сезону 2019-2020 року в закладах бюджетної сфери району, за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, проведено роботи з впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів на 6 млн. 89 тис. грн.

У сфері розвитку сільського господарства продовжується робота щодо реалізації робочого проекту зі створення ягідних насаджень – чорниці (лохини) у ФГ «Іванчук» та ФГ «Житні Лани» с. Цуцилів.

Ці господарства є претендентами на державну підтримку за бюджетною програмою 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними», яким у 2019-му профінансовано з державного бюджету кошти на компенсацію за придбання садивного матеріалу саджанців чорниці ФГ «Іванчук» – 186,4 тис. грн. та ФГ «Житні Лани» – 63,3 тис. грн.

У галузі освіти райдержадміністрація продовжує роботу щодо будівництва й облаштування спортивних майданчиків зі штучним покриттям.

 • За звітний період відкрито волейбольний майданчик зі штучним покриттям на території Надвірнянського ліцею (вартість проведених робіт становить 720 тис. грн.); облаштовано футбольне поле зі штучним покриттям на існуючому комплексному спортивному майданчику для фізкультурно-оздоровчих занять учнів Білозоринської ЗОШ І-ІІ ст. (вартість проведених робіт – 1 млн. 32 тис. грн.); облаштовано футбольне поле зі штучним покриттям на існуючому комплексному майданчику для фізкультурно-оздоровчих занять учнів Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (вартість проведених робіт – 1 млн. 25 тис. грн.); проведено реконструкцію існуючого спортивного майданчика з влаштуванням штучного покриття Битківської ЗОШ І ст. в селищі Битків (вартість проведених робіт – 800 тис. грн.).

Для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти району, проведення капітальних та поточних ремонтів, впровадження концепції «НУШ» на відповідні видатки у районному бюджеті заплановано 32 млн. 650 тис. грн. (що на 100% перевищує показник у 2018 році), із них:

 • 2 млн. 400 тис. грн. – субвенції сільських, селищних та міського бюджетів, 22 млн. грн. – кошти районного бюджету, 8 тис. 250 грн. – субвенції з обласного та державного бюджетів. Фактичні видатки за 2019 рік на вищенаведені цілі склали 97% від запланованих.
 • За кошти залишку освітньої субвенції, а також цільові кошти освітньої субвенції відділом освіти і Департаментом освіти, науки та молодіжної політики ОДА придбано 10 мультимедійних проекторів, 93 ноутбуки, 10 мультимедійних дощок, 48 багатофункціональних пристроїв, 48 ламінаторів, 79 телевізорів.
 • 34 заклади загальної середньої освіти (55 перших класів) отримали 1173 учнівських одномісних комплектів (стіл та стілець учнівський), 52 комплекти для вчителя (стіл та стілець для вчителя), 104 шафи для зберігання засобів навчання, 52 класні стаціонарні дошки. Також придбано 55 комплектів дидактичних матеріалів за кошти цільової освітньої субвенції на загальну суму 607,3 тис.грн.
 • За кошти цільової субвенції з державного бюджету 14 закладів загальної середньої освіти району забезпечено доступом до швидкісного Інтернету та додатковими точками доступу до wi-fi.

У галузі медицини – КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» продовжує роботу щодо розвитку первинної медичної допомоги у районі, особливо у гірських населених пунктах та сільській місцевості. На сьогодні кадровий потенціал Центру – це 48 лікарів, які зареєстровані в електронній системі, та 6 лікарів-інтернів, 108 медичних сестер, 35 молодших медичних працівників і 27 інших працівників (адміністративно-управлінський персонал, водії, реєстратори, бухгалтерія).

За станом на 1 січня 2020 р. лікарі Центру уклали 53 тис. 489 декларацій із пацієнтами, що складає 69,7%.

Завершено будівництво нової лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с. Зелена.

КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» для лікарської амбулаторій загальної практики сімейної медицини с. Зелена та с. Пнів за кошти державного бюджету придбано два службові автомобілі Renault Duster (462 тис. грн. та 470 тис. грн. відповідно).

Також у 2019 році створено два комунальні некомерційні підприємства «Надвірнянська ЦРЛ» та «Дитяча лікарня Надвірнянського району».

Для КНП «Надвірнянська ЦРЛ» придбано біохімічний аналізатор для клініко-діагностичної лабораторії за 778,5 тис. грн., катеризаційний цистоскоп для урологічного відділення за 382 тис. грн., кардіотокограф для пологового будинку за 50 тис. грн. і напівавтоматичний біохімічний аналізатор для відділення нефрології та діалізу за 198,4 тис. грн.

Проведено роботи з капітального ремонту (заміна вікон та дверей) терапевтичного та неврологічного відділень на 300 тис. грн., проведено ремонтні роботи приміщень поліклініки центральної районної лікарні. Зроблено поточний ремонт (заміна дверей) Ланчинської міської лікарні на 50 тис. грн.

За 2019 рік проведено поточні ремонти у всіх відділеннях дитячої лікарні: замінено вікна на енергозберігаючі; одержано обладнання для біохімічної лабораторії; придбано чотири комп’ютери та закуплено програмне забезпечення; проведено швидкісний Інтернет.

Значну увагу виконавча влада району надає забезпеченню соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільги. За станом на 1 січня 2020 року на обліку перебувало 16 тис. 227 одержувачів усіх видів соціальних допомог.

 • За 2019 рік призначено допомог на 356,6 млн. грн., які профінансовано повністю. Нараховано житлових субсидій на житлово-комунальні послуги на 138,7 млн. грн., профінансовано – 76,2 млн. грн. За призначенням субсидій на тверде паливо і скраплений газ звернулося 3808 сімей. Упродовж 2019 року сума отриманих субсидій у готівковій формі на придбання скрапленого газу та твердого палива становить 9,2 млн. грн.

Надано пільг на житлово-комунальні послуги із районного бюджету на 632,4 тис. грн., у т. ч. учасникам АТО – 41,5 тис. грн. Крім того, для осіб з інвалідністю за кошти державного бюджету у 2019 році придбано 894 технічні засоби реабілітації на 4 млн. грн.

Особливу увагу райдержадміністрація надає учасникам АТО/ООС. В управлінні соціального захисту населення на обліку перебувають: 3 сім’ї загиблих учасників АТО та 2 сім’ї померлих учасників АТО від захворювань, отриманих у зоні проведення АТО, 619 учасників АТО/ООС, з них: 48 – отримали поранення, травму чи захворювання. Встановлено статус: «учасник бойових дій» – 598 учасникам АТО/ООС, «особа з інвалідністю внаслідок війни» – 18 учасникам: з них 4 – ІІ групи, 14 – ІІІ групи.

У районі прийнято на 2016-2019 роки Програму підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), в операції Об’єднаних сил (ООС). Відповідно до зазначених у Програмі заходів у 2019 році з районного бюджету проведено виплати на загальну суму 355,9 тис. грн.

 • Забезпечення житлом: у 2019 році матері померлого учасника АТО Головченко придбано 2-кімнатну квартиру. Подано потребу в коштах на придбання житла особі з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни Губ’яну та учаснику бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб Козак.

Оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО/ООС, сімейний відпочинок. У 2019-му оздоровилась і відпочила у всеукраїнських, обласних та районних таборах 21 дитина учасників АТО/ООС. 7 сімей учасників АТО/ООС за рахунок коштів обласного бюджету направлено на сімейний відпочинок у ДО «Синьогора». Діти учасників АТО/ООС у дошкільних та шкільних освітніх закладах харчуються безкоштовно.

Надання земельних ділянок. За станом на 25 січня 2020 року загальна кількість звернень учасників АТО/ООС про надання земельних ділянок – 447 осіб.

 • На даний час видано дозволи на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок: у межах населених пунктів 157 учасникам та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції на загальну площу 43,77 га, у т. ч. 157 для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на загальну площу 15,52 га. Виготовлено правовстановлюючі документи 161 учаснику антитерористичної операції на загальну площу 20,11 га.

Ще однією важливою складовою роботи Надвірнянської РДА є надання якісних адміністративних послуг. У серпні торік перелік адміністративних послуг, що надають через управління, доповнено новими послугами Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області з державної реєстрації нових транспортних засобів їх перереєстрації у зв’язку із зміною анкетних даних власника (без огляду експерта) та обміну/отримання нового посвідчення водія у зв’язку із втратою чи викраденням.

За надання адміністративних послуг за минулий рік управлінням забезпечено надходження до Надвірнянського районного бюджету 246,6 тис. грн. та до Надвірнянського міського бюджету близько 950 тис. грн.

Відділ міжнародного співробітництва, туризму, інвестицій, молоді та спорту впродовж 2019 року проводив заходи з оздоровлення дітей пільгових категорій. На ці заходи у районному бюджеті на 2019 рік передбачено та освоєно 256,7 тис. грн. За 2019 рік оздоровлено 800 дітей пільгових категорій.

Поруч із забезпеченням нагальних потреб громадян важливим завданням для нас є створення належних умов для розвитку культури, збереження духовних, історичних і національних традицій нашого народу. У 2019 році проведено 30 масових заходів. Провідні творчі колективи району взяли участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних фестивалях: «Пісні Опілля», «Яворина», «Дженджур Фист», «Мальований дзбаник», «Вознесись, Україно», «Барви Карпатського ліжника», «Баюракова бартка», неодноразових виступах у Львівській консерваторії, ХVI міжнародному Гуцульському фестивалі у Вижниці, міжнародному фестивалі танцювальних колективів «Ханіоті» у Греції, Румунії. Протягом січня майже 800 учасників фольклорних та вокальних колективів району взяли участь у фестивалі «Файне Різдво у Надвірній».

 • Збережено інфраструктуру галузі, яка налічує 20 клубних закладів, 30 бібліотек, 3 музеї, 3 школи естетичного виховання, в яких здобувають початкову спеціалізовану мистецьку освіту близько 750 дітей.

Упродовж 2019 року проведено поточних ремонтів в закладах культури на суму 1 млн 640 тис. грн, придбано музичних інструментів, музичної та світлоапаратури на суму 263,4 тис.грн, комп’ютерної техніки на суму 175,1 тис.грн, матеріалів та інвентарю з різних джерел фінансування на суму 379,8 тис.грн. Продовжувались ремонтно-реставраційні роботи на замку XV ст. в с.Пнів.

Важливою подією стало проведення 23-25 серпня у Надвірнянщині на території Пнівського замку етнофестивалю «Дженджур Фист». Цей проект став переможцем конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження», що реалізовують за підтримки Уряду та Міністерства культури України. Організаторами фестивалю є Надвірнянська міська рада, громадська організація «Мистецька агенція «Фист», Надвірнянська райдержадміністрація, Надвірнянська районна рада.

Із метою підвищення ефективності діяльності у райдержадміністрації постійно удосконалюють систему управління, опрацьовують положення новоприйнятого законодавства, проводять постійний контроль за якістю виконання доручень та розпоряджень РДА, забезпечують своєчасний та якісний розгляд звернень громадян. Так, у звітному періоді проведено 5 засідань колегії, на яких обговорено 13 питань і прийнято 13 рішень.

До райдержадміністрації від жителів району надійшло 275 звернень, з них: на особистому прийомі зареєстровано 45 звернень, на «гарячу» телефонну лінію при РДА – 1, надійшло поштою – 100 звернень, подано особисто – 129.

Районна державна адміністрація постійно інформує громадськість району про діяльність органів державної влади через власний веб-сайт. Торік на офіційному веб-сайті райдержадміністрації розміщено 1343 статті. У районній газеті «Народна Воля» опубліковано 94 статті щодо діяльності органів виконавчої влади району.

У 2019 році на належному рівні відзначено важливі дати історії і культури, вшанування відомих українців й інше. Також інформація про роботу органів виконавчої влади постійно розміщується в соціальній мережі «Фейсбук».

Підсумки соціально-економічного розвитку району протягом звітного періоду свідчать про збереження соціального спокою та досягнення окремих позитивних результатів господарської діяльності. Водночас є ряд проблемних питань, вирішення яких потребує комплексних заходів, а це: вирішення питання поводження із твердими побутовими відходами (ТПВ).

Пошук інвестора для реалізації інвестиційного проекту із збору, вивезення й утилізації ТПВ у районі; проведення капітального ремонту доріг державного та місцевого значення; виділення коштів із держбюджету на будівництво та добудову шкіл у селах Назавизів, Битків, спортивного залу із плавальним басейном у ДЮСШ відділу освіти та дошкільних навчальних закладів у селах Білі Ослави, Лісна Тарновиця, Пнів і Камінне; будівництво лікарських амбулаторій у селищі Битків та селі Тисменичани; продовження будівництва клубу з приміщеннями сільської ради у с. Пасічна.

Виступ голови РДА доповнив відео­звіт про діяльність районної влади за 2019 рік.

Володимир Пасько подякував за співпрацю голові і депутатському корпусу районної ради, керівництву Надвірнянської міської ради, об`єднаних територіальних громад, сільським і селищним головам, працівникам усіх структурних підрозділів та служб, підприємцям, громадським активістам, які долучилися до вирішення назрілих проблем. Адже тільки спільними зусиллями можна подолати виклики сьогодення. Особливі слова подяки адресував мужнім оборонцям нашої держави, колишньому голові РДА Романові Гончаруку, а також народному депутатові України Зіновію Андрійовичу, який гідно відстоює у Верховній Раді України інте­реси краю.

Народний обранець охарактеризував ситуацію у різних сферах, змоделював перспективи щодо довгобудів, ремонту доріг, тарифної політики, медичної реформи, розвитку місцевого самоврядування та інших аспектів і відповів на численні запитання присутніх.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!