Газета по-надвірнянськи
 

Восени вийде один із найдорожчих фільмів в історії українського кіно «Довбуш» Олеся Саніна

14 лютого 2020, 12:21 | Рубрика: До відома краян, Творчість Версія для друку Версія для друку 29 переглядів

В Україні знімають обіцяну історико-пригодницьку драму про одного з найвідоміших борців за свободу свою і всього краю, легендарного ватажка опришків, грози панів, «що хлопам кривду робили» – Олексу Довбуша.

Довбуш

Обіцянка підкріплена і найбільшим, як для власне українського фільму, бюджетом у 86,7 мільйонів гривень, заявленим на 10-му конкурсному відборі Держкіно 2017 року, який виграв проект у секції «Ігрові тематичні (Велич українського духу на прикладах легендарних героїв народного фольклору)».

Автор ідеї, співавтор сценарію та режисер картини – Олесь Санін, який свого часу зняв справжні хіти – «Поводиря» і «Мамая».

Синопсис

  • У першій половині XVIII ст. у містичних Карпатських горах розгортається драма життя Олекси Довбуша, його непростого кохання та боротьби за гідну долю для свого народу, і тут навічно оселяється таїна його безсмертя. Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу та пострахом для ворогів. Дороги братів розходяться, панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати. Смерть чи безсмертя переможуть у цьому двобої?

Про Довбуша знімали фільми вже неодноразово: Іван Кавалерідзе ще у 1941-му, але завадила Друга світова. Є фільм «Олекса Довбуш» 1959-го та, нарешті, «Легенда Карпат» із Валерієм Харчишиним, який вийшов два роки тому.

Та режисер нової стрічки Олесь Санін обіцяє зробити сучасний і актуальний фільм, який стане комерційно успішним й цікавим практично всім.

«Для мене перевіркою актуальності історії є епос. Якщо існує народна пісня, якщо вона триста років співається і переспівується, значить герой живий. Актуалізувалась ця історія у той момент на Майдані, коли я побачив, як «беркут» попер на мітингувальників, їх було мало, вони почали відступати. І раптом один зупинився, зняв з себе куртку й по пояс голий сам, з палкою пішов на цю чорну стіну. «Беркут» зупинився. Я досі не знаю, хто це був, але я побачив, як він змінив хід історії», – розповів режисер у Львові під час фестивалю «Львів – місто літератури».

  • Роль Олекси Довбуша зіграє Сергій Стрельников, який знявся у більш, ніж 50 фільмах та серіалах («Пристрасті за Чапаєм», «Володимирська, 15»). Він – актор київського театру «Ателье 16», зіграв одну із ролей у містичній драмі режисера Олександра Безручка «13 автобус», зйомки якої відбувались минулого літа у Львові.
  • У ролі Івана Довбуша, брата Олекси, – заслужений артист України Олексій Гнатковський, актор та режисер з Івано-Франківська, який є куратором мистецького фестивалю Porto Franco.
  • Кохану Довбуша Марічку зіграє Даша Плахтій. Київська актриса вдало дебютувала у головній ролі у фільмі Марини Степанської «Стрімголов». За цю роботу вона отримала національну кінопремію «Золота Дзиґа» як найкраща акторка.
  • У ролі Правиці – Ростислав Держипільський, генеральний директор Івано-Франківського облдрамтеатру ім. Івана Франка.
  • Продюсує стрічку Максим Асадчий, оператором-постановником є Сергій Михальчук. Сценарій написали Василь Портяк, Максим Черниш та Олесь Санін. Режисер монтажу – Денис Захаров.

Зйомки фільму «Довбуш» розпочала у серпні 2018-го кінокомпанія «Пронто Фільм» за підтримки Держкіно України. Знімали у наймальовничіших місцях Карпат – у Буковці та на Синевірі, на Чорногорі та на Стігу, на Писаному камені та у багряному лісі. Взагалі для зйомок фільму обрані унікальні природні локації, а також реальні місця перебування історичного героя Олекси Довбуша.

Державна підтримка цього проекту – 65 млн. грн. при загальній вартості виробництва 86 млн. 679,2 тис. грн.

Інф. сайту «Українська правда».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!