Газета по-надвірнянськи
 

Винуватців чекає кримінальна відповідальність

28 лютого 2020, 12:02 | Рубрика: Ситуація Версія для друку Версія для друку 810 переглядів

25 лютого на території Надвірнянського району у с. Пасічна в урочищі Кременоса біля свердловини № 565 Битків НГВУ «Надвірнанафтогаз» працівники НГВУ виявили витік водонафтової емульсії, яка забруднила понад 30 квадратних метрів земельної ділянки.

Одразу ж після виявлення виливу спеціалісти підприємства оперативно вжили всіх можливих заходів, задіявши всі наявні технічні та фізичні ресурси, для ліквідації наслідків розливу, щоб мінімізувати завдану довкіллю шкоду. Під час ліквідації наслідків витікання при обстеженні території виявили крадіжку ділянки діючого трубопроводу від свердловини, що і спричинило забруднення прилеглої території та значної частини земель лісового фонду. Але найстрашніше, що нафтова суміш потрапила до гірського потічка.

Важко усвідомити та зрозуміти мотивацію злочинця чи групи осіб, які скоїли таке свавілля. Адже від цих дій найбільше потерпає навколишнє середовище, забруднено ґрунт і водойма. Такий зухвалий вчинок зловмисників – це, можливо, відповідь недобросовісних громадян на ліквідацію працівниками підприємства незаконної врізки у трубопровід НГВУ «Надвірнанафтогаз». Адже минулого тижня в селі Пасічна працівники НГВУ викрили та ліквідували місце приєднання мережі несанкціонованих врізок до газопроводу високого тиску НГВУ «Надвірнанафтогаз». Через згадану мережу місцеві жителі всупереч чинному законодавству здійснювали відбір непідготовленого (сирого) нафтового газу високого тиску із газопроводу ПАТ « Укрнафта» для потреб своїх домогосподарств, що загрожувало здоров’ю та життю всіх мешканців осель, під’єднаних до «підпільних саморобних мереж» та сусідніх будівель. Це у той час, коли ще свіжі спогади про випадок зі смертельним наслідком, який трапився минулого року із жителькою с. Пасічна через несанкціоноване підключення приватного домогосподарства до газопроводу.

Після усунення несанкціонованих врізок працівники «Укрнафти», які, виконуючи свої посадові обов’язки, брали участь у цих роботах, почали отримувати на телефон погрози щодо шкоди майну ПАТ «Укрнафта». Як бачимо, довго очікувати на реалізацію цих погроз не довелося.

Керівництво НГВУ «Надвірнанафтогаз» повідомило про скоєний злочин Надвірнянський відділ поліції Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області, який за даним фактом відкриває кримінальне провадження. Згідно з чинним законодавством України ці дії кваліфікуються як злочин, за що передбачена кримінальна відповідальність. Ми віримо, що винуватці будуть знайдені і покарані.

Інф. пресслужби

ПАТ «Укрнафта».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!