Газета по-надвірнянськи
 

Збережімо первоцвіти!

28 лютого 2020, 12:08 | Рубрика: До відома краян, Природа Версія для друку Версія для друку 889 переглядів

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушенням Законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного сере­довища України» та правил торгівлі.

первоцвіти

За торгівлю первоцвітами порушників очікує адміністративна відповідальність у формі штрафів та стягнення збитків (у перерахунку на кожну рослину), передбачені статтями 88, 88-1, 159 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення. До речі, за законом заборонено і купувати первоцвіти.

Пам’ятайте: купуючи підсніжники чи інші види первоцвітів, ви підтримуєте варварський браконьєрський бізнес, формуючи попит. Нема попиту – нема пропозиції. Тому звертаємось до всіх, хто запланує відпочинок на природі, – не зривайте первоцвітів, адже саме варварське відношення людини до цих рослин призвело до того, що багато з них опинились на межі зникнення. Милуйтесь квітами, фотографуйте їх. Зберігаючи квітам життя, ми прикрашаємо своє.

Нагадуємо, що знищення первоцвітів на території природно-заповідного фонду передбачає адміністративну відповідальність за ст.ст. 90, 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ярослав ПЕТРАЩУК,

директор ПЗ «Горгани».

Ярослав ГОЛИНСЬКИЙ,

головний природознавець ПЗ «Горгани».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!