- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Збережімо первоцвіти!

Posted By Модератор On 28.02.2020 @ 12:08 In До відома краян,Природа | No Comments

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушенням Законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного сере­довища України» та правил торгівлі.

первоцвіти [1]

За торгівлю первоцвітами порушників очікує адміністративна відповідальність у формі штрафів та стягнення збитків (у перерахунку на кожну рослину), передбачені статтями 88, 88-1, 159 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення. До речі, за законом заборонено і купувати первоцвіти.

Пам’ятайте: купуючи підсніжники чи інші види первоцвітів, ви підтримуєте варварський браконьєрський бізнес, формуючи попит. Нема попиту – нема пропозиції. Тому звертаємось до всіх, хто запланує відпочинок на природі, – не зривайте первоцвітів, адже саме варварське відношення людини до цих рослин призвело до того, що багато з них опинились на межі зникнення. Милуйтесь квітами, фотографуйте їх. Зберігаючи квітам життя, ми прикрашаємо своє.

Нагадуємо, що знищення первоцвітів на території природно-заповідного фонду передбачає адміністративну відповідальність за ст.ст. 90, 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ярослав ПЕТРАЩУК,

директор ПЗ «Горгани».

Ярослав ГОЛИНСЬКИЙ,

головний природознавець ПЗ «Горгани».


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2020/02/zberezhimo-pervotsvity-2/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2020/02/первоцвіти.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.