Газета по-надвірнянськи
 

Звітували про торішню роботу й уточнили районний бюджет

21 лютого 2020, 12:34 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 5,437 переглядів

Напередодні ХХХІІ сесії районної ради, що відбулася вчора, 20 лютого н. р., народні обранці району зібралися минулотижневої п`ятниці, 14 лютого, на свій День депутата.

Під орудою голови районної ради Івана Гурмака за участі заступника голови районної ради Ігоря Писклинця, а також голови райдержадміністрації Володимира Паська депутати обговорили матеріали 32-ї сесії , основу яких складають звіти про минулорічну діяльність і декларовані плани про роботу цьогоріч.

Зокрема, чималу увагу акцентували на звітах голови РДА про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району та про виконання районного бюджету за 2019 рік, про що доповідали відповідно начальники відділу економічного розвитку, промисловості, транспорту та лісового господарства, а також управління фінансів РДА Ярослав Старків і Леся Свідрак.

Попри певні здобутки у промислово-аграрному й культурному секторах господарки Надвірнянщини невідкладного розв`язання потребують проблеми, які не вдається вирішити уже впродовж тривалого часу. У такому переліку:

 • вирішення питання поводження із твердими побутовими відходами;
 • пошук інвестора для реалізації інвестиційного проекту із збору, вивезення й утилізації ТПВ у районі;
 • проведення капітального ремонту доріг державного та місцевого значення;
 • виділення коштів із державного бюджету на будівництво та добудову шкіл у селах Назавизів, Битків, спортивного залу із плавальним басейном у ДЮСШ відділу освіти РДА та дошкільних навчальних закладів у селах Білі Ослави, Лісна Тарновиця і Камінне; будівництво лікарських амбулаторій у селищі Битків та с. Тисменичани;
 • продовження будівництва клубу з приміщеннями сільської ради у Пасічній.

За 2019 рік надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 1001501,7 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів – 842606,4 тис. грн., у т. ч. базова дотація – 30537,4 тис. грн., дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих із державного бюджету місцевим бюджетам видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 28505,4 тис. грн., освітня субвенція – 211773,7 тис. грн., медична субвенція – 64775,3 тис. грн., субвенції з державного бюджету та місцевих бюджетів – 507014,6 тис. грн.

Фінансування усіх розпорядників коштів районного бюджету здійснювалося в умовах посилення фінансово-бюджетної дисципліни, виконання заходів економного, раціонального використання бюджетних коштів та першочергового фінансування видатків на оплату праці та інших захищених статей видатків.

Депутати також представили звіт райдержадміністрації про виконання районних цільових програм, затверджених районною радою, за 2019 рік. Йшлося, зокрема, про «Програму розвитку туризму в районі на 2016-2019 роки»; «Програму забезпечення функціонування центру з обслуговування платників у сфері надання адміністративних послуг, що надає Надвірнянська об`єднана державна податкова інспекція на 2017-2019»; «Програму вдосконалення казначейського обслуговування місцевих бюджетів за доходами та видатками на 2018-2019 роки» й інші, які згідно з проектом рішення пропонують зняти з контролю.

Зацікавлене обговорення викликала й Програма соціально-економічного та культурного розвитку району на 2020 рік. Основна її мета – забезпечення стабілізації економіки та запобігання економічному спаду. Досягнення цієї мети планують здійснити шляхом:

 • підтримки реального сектору економіки району, як базису для підвищення зайнятості, збільшення доходів населення;
 • забезпечення ефективного використання енергоресурсів, впровадження енергозберігаючих заходів у закладах соціальної сфери і житлово-комунального господарства;
 • формування сприятливого та стабільного інвестиційного клімату для забезпечення надходжень інвестицій в економіку регіону, стимулювання розвитку інноваційно-інвестиційних процесів;
 • створення умов розвитку ринкового середовища, підтримки малого і середнього підприємництва, розвитку внутрішнього та зовнішнього туризму;
 • дотримання принципу збалансованості, ефективного і раціонального використання бюджетних ресурсів та скорочення непершочергових видатків місцевих бюджетів;
 • реалізації природоохоронних заходів, спрямованих на покращення екологічного стану району.

З метою досягнення поставлених цілей і завдань регіональну політику формуватимуть та реалізовуватимуть таким чином, щоб забезпечити необхідні умови для підвищення самодостатності економічного і соціального розвитку Надвірнянщини та кожного населеного пункту району.

У контексті порушених проблемних актуальних моментів під час обговорення цих питань високу активність і компетентність проявили депутати Василь Білоус, Микола Сенатович, Андрій Крицький, котрий аргументовано запропонував, зокрема, залишки освітньої субвенції спрямувати у ЗОШ І-ІІІ ст. Пасічної, Биткова та Пнів`я, а також Андрій Гуцько і Лоївський сільський голова Ярослав Зварич, який висловив свої думки з приводу фінансової підтримки органами місцевого самоврядування Надвірнянщини центральної районної лікарні, інші депутати районної ради.

Про виконання річного фінансового плану за 2019 рік та затвердження річного фінансового плану на 2020 рік звітували керівники КП: «Аптека №100» Людмила Кунько, «Теплокомуненерго» – Роман Мажак, «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» – Емілія Сем`янів.

Депутати підтримали проекти рішень про внесення змін до рішень районної ради «Про районний бюджет на 2019 рік» та «Про районний бюджет на 2020 рік», до районних цільових програм.

На Дні депутата ознайомили з основними тезами:

 • цільової програми підтримки діяльності Надвірнянського міськрайонного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області на 2020-2022 роки – старший інспектор цієї установи Марія Проданюк;
 • програми розвитку туризму в районі на 2020 рік – начальник відділу культури РДА Олександр Зварчук;
 • районної цільової програми безоплатної правової допомоги населенню району на 2020-2021 роки – заступник начальника відділу «Надвірнянське бюро правової допомоги» Лілія Туєшин;
 • районної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення – начальник управління соціального захисту населення РДА Марія Юрчило.

За координацією Романа Мажака депутати обговорили питання затвердження тарифів на теплову енергію по КП «Теплокомуненерго» районної ради, а також встановлення розміру кошторисної заробітної плати при здійсненні будівництва об`єктів за рахунок коштів районного бюджету на 2020 рік – за участі начальника відділу будівництва, енергетики та охорони довкілля райдержадміністрації Богдана Чіха.

Обговорили й інші питання порядку денного 32-ї сесії, після чого продовжили свою роботу у постійних профільних депутатських комісіях районної ради.

Інф. районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!