- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Домовилися про необхідність консолідації зусиль знизу і зверху

Posted By Модератор On 06.03.2020 @ 12:46 In У райдержадміністрації | No Comments

Цьоготижневої середи, 4 березня н. р., голова районної ради Іван Гурмак та заступник голови райдержадміністрації Ярослав Гундяк у залі засідань РДА провели спільну розширену нараду за участі депутата обласної ради Михайла Іваночка, помічника народного депутата України Зіновія Андрійовича Богдана Нагорняка, сільських і голів об`єднаних територіальних громад, керівників комунальних підприємств районної ради та структурних підрозділів виконавчої влади району, в. о. Надвірнянського міського голови Тараса Пекарського, представників Яремчанського міського виконавчого комітету й обласного військового комісаріату.

Питання порядку денного наради очільник представницької влади Надвірнянщини назвав актуальними у процесі реформ, що відбуваються зараз у державі. Це, зокрема, питання: про реорганізацію Надвірнянського районного військового комісаріату (РВК), про що доповідали районний військовий комісар полковник Сергій Луцюк та головний спеціаліст командування РВК Ірина Кривонос; про роботу й оплату праці військово-лікарської комісії (ВЛК) Надвірнянського РВК – директор КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня Надвірнянської районної ради» Сергій Ємельянчук, про забезпечення придбання інсуліну для хворих на цукровий діабет, що порушили у своїх виступах завідувач КП районної ради «Аптека № 100» Людмила Кунько і районний ендокринолог Євген Женчук, начальник райвідділу УДСНС в області Андрій Мочерняк акцентував увагу на недопущенні пожеж в екосистемах на території району.

Звернутися за роз`ясненнями і готувати районну програму

Із 1 квітня н. р. на території України райвійськкомати реорганізують у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Передбачено співфінансування з Генштабу і місцевих бюджетів у форматі: 60 відсотків – місцеві бюджети і 40 відсотків – Міністерство оборони (це відомство має забезпечити серверами і комп`ютерним обладнанням).

Тому на нараді мовилося про шляхи фінансування з місцевих бюджетів. Цю проблему серйозно обговорили, висловивши свою точку зору: заступник Ланчинського селищного голови Ланчинської ОТГ Михайло Гресько, Пасічнянський сільський голова Пасічнянської ОТГ Андрій Гунда, Делятинський селищний голова Делятинської ОТГ Богдан Клим`юк, заступник Переріслянського сільського голови Переріслянської ОТГ Василь Гринчак, Лоївський сільський голова Ярослав Зварич, в. о. Надвірнянського міського голови Тарас Пекарський та інші.

Підсумки обговорення підбив Іван Гурмак, який констатував, що органи місцевого самоврядування спільно з районною радою зобов`язані частково докластися й матеріально долучитися до покращення матеріального становища РВК, який уже через місяць функціонуватиме як терцентр комплектування і соціальної підтримки. Водночас депутатським бюджетним комісіям новостворених ОТГ рекомендовано обговорити можливості такого співфінансування.

Дотичною до першої проблеми постала проблема з роботою й оплатою праці військово-лікарської комісії РВК. Основний їх склад – 15, а резервний – 16 чоловік, які впродовж 10-ти місяців обстежують призовників та військовозобов`язаних. Поки що фінансування їх діяльності проводять за рахунок медичної субвенції. Однак, із 1 квітня, як вступить у дію реформа вторинної ланки медицини (а фахівці ВЛК відносяться саме до неї), їх роботу не буде кому оплачувати, оскільки робота ВЛК не ввійшла до пакету із 27-ми гарантованих державою безкоштовних медичних послуг, які оплачуватиме Національна служба здоров`я України.

Стосовно цього питання на нараді також тривала нелегка розмова. Як зауважив Іван Гурмак, законодавець не врахував цих важливих моментів. Тому голова районної ради запропонував звернутися за роз`ясненням до Міністерства оборони України. До того ж, як повідомив учасникам наради старший офіцер відділу комплектування облвійськкомісаріату, департамент охорони здоров`я ОДА скерував до Міністерства охорони здоров`я України листа щодо чіткого визначення джерел і механізму фінансування роботи ВЛК, а також в області паралельно готують регіональну програму з підтримки обласної ВЛК за рахунок коштів обласного бюджету.

За результатами обговорення вирішили спільно з КНП «Надвірнянська ЦРЛ» і РВК напрацювати відповідне звернення у галузевий департамент ОДА та водночас паралельно працювати над програмою РДА з підтримки ВЛК райвійськкомісаріату.

Із аналогічним зверненням до народного депутата України Зіновія Андрійовича як представника найбільшої депутатської фракції «Слуга народу» у Верховній Раді запропонував звернутися депутат обласної ради Михайло Іваночко. Його тут же підтримав помічник парламентаря Богдан Нагорняк, який заодно додатково поінформував про діяльність З. Андрійовича щодо розв`язання цих насущних питань.

Розділити тягар фінансової відповідальності

Нині 342 дорослих і 31 дитина у районі потребують щоденно інсулінотерапії внаслідок захворювання на цукровий діабет. Орієнтовна вартість препаратів інсуліну в місяць одному недужому краянину обійдеться в одну тисячу гривень. А загалом сума відпущених препаратів інсуліну в місяць складає 240 тис. грн. За станом на 1 березня ц. р. всі кошти, передбачені з Державного та районного бюджетів, використали повністю. Тому «Аптека №100» не має ні підстав, ні гарантій здійснювати відпуск цих препаратів жителям району. На нараді одностайно дійшли спільної думки про підтримку краян, для чого в кожному органі місцевого самоврядування обов’язково винайдуть можливість профінансувати вартість життєво необхідних препаратів інсуліну.

***

Проаналізувавши ситуацію з виникненням пожеж, зокрема, внаслідок загорянь сухої трави, Андрій Мочерняк висловив пропозицію на рівні держави порушити питання щодо вжиття заходів до землекористувачів, котрі не обробляють свої земельні ділянки, а також щодо надання права службі ДСНС накладати адміністративну відповідальність на злісних порушників у цій сфері.

Наш кор.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2020/03/domovylysya-pro-neobhidnist-konsolidatsiji-zusyl-znyzu-i-zverhu/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.