Газета по-надвірнянськи
 

На ХХХІІІ позачерговій сесії районної ради

20 березня 2020, 12:26 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 2,865 переглядів

Цьоготижневого вівторка, 17 березня н. р., депутатський корпус під орудою голови районної ради Івана Гурмака зібрався на позачергову (закриту) 33-ту сесію, порядок денний якої сформували суворі виклики сьогодення, спричинені останніми подіями в Україні та поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 у світі й нашій державі.

райрада

Очільник представницької влади району на початку роботи пленарного засідання уточнив, що фракція ВО «Свобода» у районній раді звернулася з ініціативою про скликання цієї сесії з метою ухвалити відповідне звернення до Президента, уряду й парламенту України стосовно захисту національних інте­ресів нашої держави.

Два інші питання порядку денного пов’язані тісно між собою, оскільки покликані виробити чіткий механізм дій, завдяки яким вдасться контролювати ситуацію із пандемічним коронавірусом, зокрема на території Надвірнянщини, зазначив Іван Гурмак й додав, що райдержадміністрація звернулася з пропозицією збільшити резервний фонд для уможливлення органам виконавчої влади придбати у разі потреби всі необхідні засоби, щоб боротися з підступним COVID-19 у районі.

***

Звернення районної ради (щодо нових домовленостей у Мінську) оприлюднив голова депутатської фракції ВО «Свобода» у районній раді Сергій Штогрин. Рішенням сесії його схвалено.

Голова райдержадміністрації Володимир Пасько поінформував про рішення місцевої комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка засідала в той же день. (Читайте у цьому ж числі).

***

З інформаціями про епідеміологічну ситуацію в районі перед депутатами виступили: начальник Надвірнянської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Оксана Жеревчук, директори двох КНП районної ради «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Емілія Сем`янів та «Надвірнянська центральна районна лікарня» Сергій Ємельянчук.

На початку цього тижня у світі зареєстровано 175 тис.982 випадки захворювання на COVID-19, з них 6717 смертних випадків, летальність 3,8 відс., 77871 видужаних (44,3%), повідомила Оксана Жеревчук. Зокрема, в Італії – 24747 випадків, летальних – 1809; Ірані – 1499 випадків, летальних – 853; Японії -581 випадків, летальних – 10; Франції – 5423 випадків, 127 померлих; Німеччині – 6924 випадків, 14 померлих; Польщі 156 випадків, 3 померлих; Великобританії 1543 випадків, 36 померлих. В Україні – 7 підтверджених випадків (4 – Чернівці, 2 – Київ, 1 – Житомир), одна людина померла, один хворий на COVID-19 видужав.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2020 року № 93 № «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV» розроблено регіональний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території Івано-Франківської області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.

Згідно з ним у заклади охорони здоров`я направлені інструкції та матеріали для проведення санітарно-освітньої роботи: алгоритм дій лікарів при зверненні особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19; алгоритм дій лікарів-епідеміологів; алгоритм дій щодо лабораторного обстеження осіб; рекомендації для населення при наявності симптомів ГРВІ. У лікувальних закладах проведено навчальні семінари щодо роботи при зверненні особи, яка відповідає визначенню коронавірусного захворювання.

У районі проведено позачергове засідання районної протиепідемічної комісії 6 та 13 березня, де слухали питання щодо епідемічної ситуації на території України, спричиненої новим коронавірусом, та щодо проведення заходів із недопущення занесення і поширення на території Надвірнянського району коронавірусної інфекції. Запропоновано низку заходів. Зокрема,виділити кошти з районного бюджету для придбання засобів індивідуального захисту та дезінфекційних засобів для медичних працівників та запасу дезсередників (з розрахунку на 3 міс.) для проведення профілактичної дезінфекції в громадських місцях (на автотранспорті, ринках тощо), безконтактних інфрачервоних термометрів для проведення скринінгу.

Рекомендовано керівникам ОТГ виділити кошти із резервного фонду бюджету для формування не знижувального запасу дезсередників (з розрахунком на 3 міс.) та засобів індивідуального захисту для закладів охорони здоров`я на їх території.

Керівникам закладів охорони здоров`я в районі забезпечити неухильне виконання вимог спільного наказу департаменту охорони здоров`я та Державної установи «Івано-Франківської ОЛЦ МОЗ України» від 27 січня 2020 року № 31/8 «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом (nCoV)».

Керівникам закладів охорони здоров`я розробити чітку дорожню карту чи маршрут госпіталізації хворих у разі виникнення поодиноких та масових випадків захворювання на коронавірус COVID-19.

Підготувати та розіслати листи організаціям і установам всіх форм власності щодо заходів, які допоможуть знизити ризик інфікування коронавірусом, а також інформаційні листи щодо проведення профілактичних дезінфекційних заходів у місцях масового скупчення людей.

Рекомендовано працівникам автобусних станцій та перевізникам всіх форм власності проводити дезінфекційну обробку транспортних засобів та приміщень (проведено навчання з працівниками автобусних станцій 13 березня ).

Також проведено засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 12 березня, одним з питань на якій стало виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».

Встановлено карантин із 12 березня по 3 квітня у всіх навчально-виховних закладах, обмежено проведення всіх масових заходів.

Із 13 березня діє новий наказ МОЗ України № 663 «Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків коронавірусу», яким затверджено стандарти медичної допомоги, фармацевтичної допомоги, нові бланки направлення, кореговані алгоритми дії медичних працівників.

Аналізуючи роботу первинної ланки медичної допомоги в районі, Емілія Сем`янів наголосила, що медичні працівники, не покидаючи своїх робочих місць, ведучи амбулаторний прийом, трудячись в стаціонарі, завжди першими зустрічаються з інфекцією, тому захист медиків нині – на першому місці.

- Ми готувалися до сезонного грипу і торік восени частково закупили засоби індивідуального захисту (маски, антисептики, дезсередники). На сьогодні цього вкрай недостатньо. Все закінчується, – констатувала директор КНП, зробивши висновок, що наразі медики «первинки» не готові йти у вогнище інфекції. Проте, є сподівання що справи із засобами індивідуального захисту налагодяться. На рівні держави вже знайшли виробників, готових шити ті ж маски. Зараз займаються пошуками сировини (матеріалу). Також Емілія Сем`янів акцентувала увагу на основних моментах у подоланні коронавірусної інфекції. Передусім, всі медпрацівники сільських населених пунктів мають налагодити контакти із приїжджими з-за кордону жителями району (які можуть бути джерелом інфекції чи носіями вірусу), щоб моніторити стан їхнього здоров`я. Кожен краянин повинен відчувати відповідальність за стан здоров`я свого, близьких і оточуючих, особливо людей похилого віку, які найбільш сприйнятливі до коронавірусної інфекції. Третім, найважливішим, моментом є контакт із сімейним лікарем у телефонному режимі. Пацієнт із легким перебігом захворювання підлягає амбулаторному лікуванню та самоізоляції вдома. Якщо стан здоров`я погіршується у вигляді підвищення температури понад 38 градусів, утруднення дихання, то це – пряма підстава викликати екстрену медичну допомогу. Далі вже погоджують: кого з пацієнтів залишають на рівні районної лікарні, а кого транспортують в обласну інфекційну клінічну лікарню. Підозру на захворювання COVID-19 ставить лікар. Якщо протягом однієї доби в обласному лабораторному центрі, (куди   скеровують аналізи пацієнта), не підтверджується занедуження на грип, то ці ж зразки аналізів направляють уже в Київ, де протягом 2-3 діб діагностують COVID-19. Власне так роз’яснили хід дій, відповідаючи на питання депутатів Миколи Сенатовича, Андрія Гуцька, Степана Северилова. За станом на час проведення 33-ї сесії районної ради, 17 березня, у районі – жодного підтвердженого випадку захворювання на коронавірусну інфекцію.

За словами Сергія Ємельянчука, у Надвірнянській центральній райлікарні готові розширити інфекційні ліжка у випадку збільшення поступлення пацієнтів. – Ми маємо також наказ про заборону планової госпіталізації пацієнтів, – продовжив С.Ємельянчук і нагадав, що в Делятині є міська некомерційна лікарня планового лікування та реабілітації, яка у разі масового надходження хворих на інфекцію може бути використана за всіма параметрами.

Також керівник КНП висловив переконання, що ситуація із забезпеченням засобами індивідуального захисту і дезсередниками внормується впродовж 2-3 діб. Тим більше, цьому сприятиме й запроваджена спрощена процедура закупівель.

Також Сергій Ємельянчук зауважив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19 людини, яка не була за кордоном і не контактувала з можливими носіями вірусу. Тобто відбулося внутрішнє (в країні) зараження. Відповідно це може статися в будь-якому населеному пункті: починаючи від Зеленої і завершуючи, приміром, Делятином, резюмував С.Ємельянчук.

Також очільники «первинки» і «вторинки» мовили, що із початку цього тижня обмежено рух пацієнтів у поліклініку. Поставили пости. Обмежено звернення пацієнтів за будь-якими довідками, планові госпіталізації, обстеження, звернення до стоматолога, вакцинації. Припинено роботу кабінетів ЛФК та масажу. Мета – захист медиків. Водночас згідно з чинним законодавством медичним працівникам, які задіяні в роботах з ліквідації коронавірусної інфекції, передбачена доплата до зарплати (до 200 відс.). Доплачуватимуть і окремим категоріям працівників, котрі забезпечують основні сфери діяльності. Водночас встановлена відповідальність за порушення санітарних норм під час поширення COVID-19.

Начальник управління фінансів райдержадміністрації Леся Свідрак доповіла про внесення змін до рішення районної ради від 18 грудня 1919 р. «Про районний бюджет на 2020 рік».

Згідно з проектом рішення дохідну частину районного бюджету збільшено на 500 тис. грн. (призначення – резервний фонд).

На завершення сесії голова районної ради Іван Гурмак закликав спільними зусиллями протистояти поширенню коронавірусної інфекції на теренах району, щоб зберегти найцінніше – людські життя.

Інф. Надвірнянської

районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!